Naujienos

KNYGŲ SKOLINIMASIS – NAUJA IDĖJA SUDOMINTI SKAITYTOJĄ

2022-05-17

Laisvės atėmimo vietų ligoninės biblioteka veikia nuo įstaigos atidarymo dienos, t. y. nuo 2007 metų ir yra sukaupusi nemažą knygų fondą. Tačiau dalis knygų jau senai užmirštos, nebeverčiami jų puslapiai, skaitytojų nedomina jų turinys. Ligoninės administracija išsikėlė sau tikslą – susigrąžinti nuteistųjų pomėgį skaityti knygas, o tam reikia kelių dalykų: turėti galimybę pasimatuoti tą knygą, ar užkabins, galimybę su kažkuo apie ją pasikalbėti ir galimybė ją įsigyti.

 

Kokybiška literatūra padeda atitrūkti nuo kasdienybės, panirti į fantazijų pasaulį ar išmokti naujų dalykų, tobulėti dvasiškai, gerokai sumažina stresą, didina gebėjimą susikaupti. Skaitydami išmokstame geriau pažinti pasaulį ir save patį, gauname profesinių žinių, praturtiname savo kalbą naujais žodžiais, gražiais posakiais. Skaitymas priverčia sukoncentruoti dėmesį, atplėšia nuo stresą keliančių minčių. Jis gali išlaisvinti iš prietarų, klaidingų įsitikinimų, padidinti savivertę ir pagerinti socialinio bendravimo įgūdžius. Vienaip veikia mokslinė literatūra, kitaip – grožinė. Svarbiausia – visos knygos mus augina, kažkuo papildo, paveikia. Grožinė literatūra kitaip veikia žmogaus smegenis negu mokslinė ar fakto literatūra. Menas suteikia mums galimybę nebūti labai rimtiems, užsiprogramavusiais kokiai nors veiklai – mumyse mažėja susikaustymo, atsipalaiduojame, išgirstame save pačius.


Kauno apskrities viešoji biblioteka pasiūlė Laisvės atėmimo vietų ligoninei naudotis knygų skolinimosi paslauga – nuo šiol ligoninėje esantys nuteistieji galės perskaitytas knygas patogiai išmainyti į naujas.

 

Jau 20 atrinktos geriausios knygos pasiekė pirmus skaitytojus. Tai ir psichologinio, ir meninio, ir autobiografijos ir istorinio žanro knygos.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 17 d. 10:15
 

Alternatyvi bausmė

INFORMACIJA DĖL PASIMATYMŲ

 

Plačiau skaityti čia

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2022 m. lapkritis
 
P
A
T
K
P
Š
S
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Visi renginiai ir įvykiai

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras