Naujienos

KAVOS MENO TERAPIJA

Bet kokio meno terapija pagrįsta supratimu, kad mūsų kūriniai gali padėti suvokti, kas esame, padėti išreikšti jausmus ir mintis, kurių negalime pasakyti žodžiais. Ji ne tik teikia mums didelį malonumą ir estetinį pasitenkinimą, bet ir skatina savęs pažinimą, ugdo mus kaip asmenybes, nuteikia pozityviai.

Laisvės atėmimo vietų ligoninėje bausmę atliekantiems nuteistiesiems buvo organizuotas edukacinis užsiėmimas – įdomiai ir originaliai dar kartą panaudoti tai, kas gali pasirodyti nebepanaudojama – kavos tirščius.  Renginio dalyviai buvo pakviesti pirmiausia pasimėgauti kvapnia kava. Kol visi vaišinosi, socialinės darbuotojos Sigutė Daniūnienė ir Liana Zujienė dalinosi piešimo kava subtilybėmis. Išsiaiškinta, kodėl piešimui ant lapo svarbi kava su cukrumi ar medumi. Pasirodo, cukrus suteikia lipnumo, tuomet kavos tirščiai labiau limpa prie lapo.

 Tuo pačiu nuteistieji išbandė naują piešimo techniką. Puodelyje likę kavos tirščiai ir nedidelis kiekis vandens – gavome sodriai rudą spalvą. Teptukų pagalba nuteistieji ant balto lapo tapė linijines, tonines kompozicijas, o kavos tirščiai buvo panaudoti faktūriniams paviršiams perteikti.
Praėjusi savaitgali pirmąjį birželio sekmadienį Lietuvoje tradiciškai buvo minima Tėvo diena. Paliečiant šią temą, nuteistieji piešdami piešinius dalinosi ir savo maloniais prisiminimais iš vaikystės, taip pat įspūdžiais grįžus po trumpalaikių išvykų į namus – kaip jų ilgisi vaikai, kokius naujus pomėgius su jais atrado – žvejybą, ėjimą į kino teatrą ar paprastą pasibuvimą gamtoje.

Gal piešiniai gavosi labiau „vaikiški“, bet teigiamas bendros kūrybinės veiklos poveikis nuteistiesiems yra neginčytinas. Užsiėmimų metu matėme, kaip aktyviai nuteistieji įsitraukia į veiklą, savo kūryboje perteikė sukauptą patirtį, išgyvenimus ir emocijas.

 

 

Informacija atnaujinta 2022 m. birželio 9 d. 13:50

INFORMACIJA DĖL PASIMATYMŲ

 

Plačiau skaityti čia

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2022 m. liepa
 
P
A
T
K
P
Š
S
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Visi renginiai ir įvykiai

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras