Bendradarbiavimas

Pataisos įstaigų partnerystė su bibliotekomis plečiasi

Bendradarbiavimo sutartį su Kauno apskrities viešąja biblioteka pasirašė Laisvės atėmimo vietų ligoninė. Bendradarbiavimas su biblioteka sudarys didesnes galimybes įkalinimo įstaigoje esantiems asmenims plėsti savo akiratį, tobulėti, per literatūrą ir kitas kultūrines veiklas atpažinti savo problemas.

Pastaruoju metu ligoninėje veikusi biblioteka turėjo ribotą leidinių fondą. Pasirašius sutartį su Kauno apskrities viešąja biblioteka, jis bus žymiai platesnis, įvairesnis, sudarysiantis galimybę susipažinti su naujausiais leidiniais. Kauno apskrities viešoji biblioteka taip pat prisidės prie socialinės atskirties problemų mažinimo nuteistiesiems, nuotoliniu būdu pasiūlydama elektroninių renginių, mokymų, edukacijų ir kitų veiklų skatinančių saviugdą ir tobulėjimą.

Ligoninės bibliotekoje lankytis be apribojimu turi teisę apie 80 asmenų, atliekančių laisvės atėmimo bausmę. Kasdien gaunami laikraščiai bei žurnalai yra puiki informacijos priemonė, o tinkamai parinktos knygos gali padėti atkurti dvasinę pusiausvyrą, todėl bibliotekos paslaugos yra naudingos vykdant socialinę nuteistųjų reabilitaciją.

Ieškojome socialinių partnerių, kurie norėtų pagelbėti formuojant kalinių skaitymo kultūrą, lavintų skaitytojų skonį ir padėtų suteikti galimybę turiningai leisti laiką bibliotekoje ne tik skaitant knygas, bet dalyvaujant ir kitokio pobūdžio savišvietą skatinančiose veiklose,“ – bendradarbiavimu su biblioteka džiaugėsi ligoninės direktorius Ramūnas Šilobritas.

Ligoninėje esanti bibliotekos patalpa suskirstyta į dvi dalis: viena skirta organizuoti bendrojo lavinimo užsiėmimus, kita – biblioterapijai – praleisti laiką su knyga. Taip pat bibliotekoje esanti multimedija sudaro galimybę dideliu formatu pateikti vaizdinę medžiagą ir dalyvauti nuotoliniuose renginiuose, edukaciniuose užsiėmimuose, mokymuose ar kitose siūlomose Kauno apskrities viešosios bibliotekos veiklose, sukuriant atvirą idėjų ir susitikimų erdvę. 

Praėjusią savaitę buvo pasirašytos net dvi sutartys – Kauno tardymo izoliatoriaus su Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešąja biblioteka ir Marijampolės pataisos namų su Vilkaviškio rajono savivaldybės viešąja biblioteka.

Nuo šiol visos pataisos įstaigos jau yra užmezgusios draugystę su bibliotekomis, kai kurios jų glaudžiai bendradarbiauja ne vienerius metus.

Bendradarbiavimo sutartis

Informacija atnaujinta 2021 m. liepos 19 d. 11:32

 

INFORMACIJA DĖL PASIMATYMŲ

 

Plačiau skaityti čia

 

 

Įvykių kalendorius

 
2023 m. gruodis
 
P
A
T
K
P
Š
S
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Visi renginiai ir įvykiai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras