Naujienos

Prevencinės priemonės „Teistų asmenų priežiūra 2017“ rezultatai

               Vykdant Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus, Lietuvos policijos generalinio komisaro ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2017-03-30 įsakymą Nr.V-129/5-V-294/BV-21, kuriuo siekiama tinkamai organizuoti ir įgyvendinti prevencinę priemonę „Teistų asmenų priežiūra 2017“, nustatytą Viešojo saugumo plėtros 2015-2025 metų programos įgyvendinimo tarpinstituciniame veiklos plane, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. balandžio 13 d. nutarimu Nr. 370 „Dėl viešojo saugumo plėtros 2015-2025 metų programos įgyvendinimo tarpinstitucinio veiklos plano patvirtinimo“, 2017 m. gegužės 2 d. – gegužės 31 d. Klaipėdos apygardos probacijos tarnybos Probacijos skyriaus veiklos teritorijoje buvo vykdoma prevencinė priemonė „Teistų asmenų priežiūra 2017“.

               Priemonės metu Probacijos skyriaus pareigūnai, veiklą vykdantys Klaipėdos, Palangos miestų, Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Šilutės, Šilalės, Tauragės, Plungės rajonų, Neringos, Rietavo, Pagėgių savivaldybių teritorijose, kartu su policijos pareigūnais ir Vaikų teisių apsaugos skyrių specialistais lankėsi Probacijos tarnybos priežiūroje esančių asmenų, nuteistų laisvės apribojimo bausme, lygtinai paleistų iš pataisos įstaigų (išskyrus tuos, kuriems paskirta intensyvi priežiūra ar teismo paskirta pareiga neišeiti iš namų tam tikru laiku, jei tai nesusiję su darbu arba mokymusi, kontroliuojama elektroninio stebėjimo priemonėmis), asmenų, kuriems bausmės vykdymas atidėtas, bei nepilnamečių gyvenamose vietose, bei kontroliavo, kaip jie vykdo teismo ir įstatymo numatytus įpareigojimus, laikosi draudimų. Bendrauta su kartu gyvenančiais asmenimis ir domėtasi jų elgesio pokyčiais. Taip pat buvo apsilankyta 7 mokymosi įstaigų ir bendrauta su socialiniais pedagogais, domėtasi nepilnamečių elgesiu bei mokymosi rezultatais. Be to apsilankyta 15 asmenų, padariusių smurtinio pobūdžio nusikalstamas veikas ir kuriems skirtos baudžiamojo poveikio priemonės, gyvenamose vietose.

                Per prevencinės priemonės laikotarpį Klaipėdos apygardos probacijos tarnybos veiklos teritorijoje iš viso 55 kartus pareigūnai vykdė patikrinimus. Patikrinimų metu apsilankyta 879 asmenų (iš jų 421 teisti už smurtines veikas) gyvenamose vietose, iš aplankytų asmenų gyvenamose vietose, apsilankyta nakties metu (22.00-06.00) pas 301 asmenį, nustatyti 79 pažeidimai (iš jų 36 teistiems už smurtines veikas), iš jų 67 atvejais nustatyti teismo skirtų įpareigojimų, baudžiamojo poveikio priemonių ar pareigų nevykdymo atvejai ir 12 administracinių teisės pažeidimų. Reaguojant į nustatytus pažeidimus, teismams buvo pateikta 14 teikimų dėl bausmės vykdymo atidėjimo ar lygtinio paleidimo panaikinimo ir pasiuntimo atlikti laisvės atėmimo bausmę, 17 teikimų pateikta dėl bausmės pakeitimo griežtesne bausme, 8 teikimai dėl papildomų probacijos sąlygų skyrimo. Klaipėdos apygardos probacijos tarnybos priežiūroje yra 1090 asmenų.

                      Informaciją ruošė Probacijos skyriaus viršininkė Aurika Stanislovaitienė

Informacija atnaujinta 2017 m. rugpjūčio 8 d. 09:49

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos