Naujienos

Įvyko antrasis „Kūrybinio mąstymo penkiakovė –KM5“ užsiėmimas

2017 m. liepos 20 d. Klaipėdos apygardos tarnyboje (toliau Klaipėdos APT) , vyko kūrybinio mąstymo penkiakovės taikymas nepilnamečių resocializacijai. Kūrybinio mąstymo penkiakovė(toliau KM) – tai interaktyvi veikla reikalaujanti asmeninio bei komandinio kūrybinio mąstymo. Kūrybiško mokymosi modelis "Kūrybinio mąstymo penkiakovė - KM5" sukurta Klaipėdos Universiteto Menų fakulteto Režisūros katedros dėstytojų ir studentų iniciatyva Kūrybinio mąstymo laboratorijoje, testuota ir tobulinta. Kiekviena KM5 užduotis - žaidimas yra parengtas taip, kad išmokti jį atlikti neįmanoma. Kaskart atliekant užduotį - žaidimą reikia sukurti ir įgyvendinti tokią konstruktyvių sprendimų visumą, kuri įgalintų pasiekti trokštamą rezultatą. Kiekviena užduotis sukurta ir pateikiama taip, kad būtų galima įdėti bet kokį aktualų ir reikalingą turinį. Taip sukuriama platforma integruotai mokytis dalykų turinio ir bendrųjų kompetencijų.

Projektą vykdė KM5 užduočių kūrėjas ir lektorius bei jam asistuojanti savanorė. Dalyvavo keturiolika Klaipėdos APT registre esančių nepilnamečių iki 18 m., ir juos prižiūrintys pareigūnai.

Kūrybinio mąstymo penkiakovėje varžytis buvo sudarytos dvi grupės po septynis nepilnamečius. Jie savo sumanumą, patirtį bei kūrybinį mąstymą pademonstravo varžydamiesi tarp komandų. Darbas grupėse padėjo jaunimui atsiskleisti ir parodyti savo gebėjimus bendraujant bei siekiant vieno tikslo – laimėti. Taip pat, dalyvaujant KM5 užduočių, scenarijų ir vaidmenų atlikime bei kūrime, buvo aktyvuojamas ir lavinamas nepilnamečių– vaizduotė, smalsumas, atkaklumas, nuosekli praktika, bendradarbiavimas, aktyvinami mąstymo tipai, tokie kaip – analitinis, loginis, strateginis, kritinis ir divergentinis. Užsiėmimai vyko apie penkias valandas. Pirmosios valandos metu nepilnamečiai buvo supažindinti su 5 kūrybinio mąstymo gebėjimais ir 5 mąstymo tipais. Komandos susikūrė savo pavadinimus, šūkius, pasidalino vaidmenimis. Susikūrė savą strategiją ir pristatė vieni kitiems užduotis. Po pietų, antrą, trečią, ketvirtą valandomis, vyko KM5 varžybos NON-STOP. Varžybų metų kiekvienos komandos nariai vykdė priešingos komandos pateiktas užduotis. Nepilnamečiai dalyvavo aktyviai, kiekviena komanda norėjo laimėti ir parodyti savo mąstymo pranašumą. Nors abi komandas sudarė įvairių temperamentų bei charakterių vaikinai iš skirtingų Klaipėdos APT teritorijų, bet jaunuoliai sugebėjo rasti tarpusavio kalbą ir nesukelti jokių konfliktinių situacijų. Varžybos vyko sklandžioje ir draugiškoje atmosferoje, be didelių ginčų, nors kartais nuomonės tarp jų ir išsiskirdavo. Penktos valandos metu vyko refleksija, dalijimasis įspūdžiais, pažymėjimų ir dovanėlių įteikimas.

Projekte dalyvavusieji nepilnamečiai refleksijos metu, pasidžiaugė savimi, savo pasiektais rezultatais, suteikta jiems galimybe geriau pažinti save ir kitus bei tobulėti. Išreiškė pageidavimą sutikti kitose „KM5“ penkiakovės varžybose.

                             Informaciją ruošė Vyresnioji specialistė Birutė Pralgauskienė

Informacija atnaujinta 2017 m. rugpjūčio 8 d. 09:47

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos