Naujienos

Mokymo centras ruošiasi virtualiems atvirų durų renginiams

Ruošiantis artėjantiems virtualiems atvirų durų dienos renginiams, kurie planuojami jau nuo balandžio 9 d., Mokymo centre vyko pasirodymo su tarnybiniu šunimi filmavimas. Į Mokymo centrą pademonstruoti savo augintinio įgūdžius bei pasidalinti bausmių vykdymo sistemos kasdienybės aktualijomis atvyko Marijampolės pataisos namų Kinologijos skyriaus specialistas–kinologas Rolandas Eidininkas. Filmuota medžiaga bus dalinamasi su užsiregistravusiais į atvirų durų renginį dalyviais nuotolinio renginio metu.

Filmavimo metu kinologas papasakojo apie darbo su tarnybiniu šunimi specifiką, paskirtį, šuns treniravimą draudžiamų daiktų ieškojimui bausmių vykdymo sistemoje ir apie žmogaus su šunimi kontakto svarbą dirbant šį darbą.

Pasak specialisto Rolando Eidininko, tarnybai tinkamos šunų – pagalbininkų veislės gali būti įvairios ir tokie šunys neturėtų pasižymėti agresija. Jo teigimu, kur kas svarbiau, kad aplinkiniams šuo keltų šiltus jausmus, o ne baimę arba grėsmę.

Marijampolės pataisos namų Kinologijos skyrius veikia jau 6 metus, jame pareigūnų treniruojami šunys yra mokomi surasti draudžiamus daiktus. Pareigūnai, norintys tapti kinologais, šunis šiam darbui ruošia ir treniruoja apie 2 metus, o tam reikalinga kantrybė, nusiteikimas dirbti ir, žinoma, – meilė gyvūnams.

Mokymo centro direktorė Karolina Vozbutaitė dalinosi įspūdžiais apie kitų valstybių patirtį, kai keturkojai bausmių vykdymo sistemoje gali būti naudojami ir ruošiami ne tik tarnybiniam darbui, bet taip pat ir terapijai su asmenimis, esančiais laisvės atėmimo vietų įstaigose (kaniterapija).

Kaniterapija gali padėti sergantiems depresija, taip pat su psichologiniais sunkumais susidūrusiems asmenims. Užsiėmimai su šunimis vykdomi įvairiose organizacijose: ligoninėse, slaugos namuose bei įkalinimo įstaigose. Būtent tokia pozityvia užimtumo forma siekiama sugrąžinti nuteistiesiems viltį, tikėjimą ir padėti sėkmingai įgyvendinti resocializacijos procesą.

Registracija į atvirų durų renginį: lina.skinkyte@kdmc.lt

Informacija atnaujinta 2021 m. kovo 29 d. 16:37

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Mokymo renginių kalendorius

 
2021 m. spalis
 
P
A
T
K
P
Š
S
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Visi renginiai ir įvykiai