Spausdinti

Apie biblioteką

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Mokymo centro biblioteka veiklą pradėjo 1999 metais.

Biblioteka yra originali, jos nepriskirsi jokiai kategorijai. Galima būtų ją pavadinti moksline, nes joje yra daug, visuomenės mokslų, teisinės literatūros, naujų ir senų knygų, esama ir mokymo medžiagos, brošiūrų, kurias Mokymo centrui padovanojo užsienio šalių pataisos įstaigų atstovai ar iš komandiruočių parsivežė patys Mokymo centro darbuotojai.

Mokymo centro bibliotekos fondas komplektuojamas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Dabar bibliotekos fondo apskaitoje yra apie 5000 knygų. Bibliotekos skaitytojai – Mokymo centro, šalies pataisos įstaigų, švietimo ir mokslo institucijų darbuotojai, studentai ir klausytojai. Įsigytos knygos ir kiti leidiniai pristatomi bibliotekos naujų knygų ekspozicijoje.

Bibliotekoje knygos komplektuojamos pagal klasifikaciją (UDK) ir suskirstytos į šiuos skyrius: Bendrąjį, Filosofijos, Psichologijos, Visuomenės mokslų, Medicinos, Menų, Kalbotyros, Filologijos, Grožinės literatūros, Istorijos ir Geografijos.

Mokymo centras prenumeruoja įvairių laikraščių, žurnalų, yra sukaupęs daug tęstinių leidinių.Bibliotekoje yra ir pačių Mokymo centro dėstančių specialistų parengtų mokymo leidinių. Atsižvelgiant į mokymo programose numatytas temas, visi leidiniai komplektuojami rinkiniais. Šie rinkiniai dalijami Mokymo centro klausytojams ir skirti naudotis mokymosi Mokymo centre proceso metu. Nusidėvėję mokymo leidiniai pagal poreikį yra atnaujinami.

Bibliotekos fondų sąrašas yra paskelbtas Mokymo centro tinklalapyje (www.kaldep.lt/kdmc). Knygas jame galima surasti pagal autorių, knygos pavadinimą, leidyklą ar metus.

Bibliotekos darbuotoja rūpinasi Mokymo centro darbuotojų ir klausytojų savišvieta: organizuoja ir veda ekskursijas po Vilniaus miestą, rengia temines parodas, dalyvauja rengiant kultūrinius renginius švenčių ir atmintinų dienų proga.

Informacija atnaujinta 2014 m. gegužės 8 d. 14:32

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Mokymo renginių kalendorius

 
2022 m. sausis
 
P
A
T
K
P
Š
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Visi renginiai ir įvykiai