Kontaktai

A. Mickevičiaus g. 11, LT-44307 Kaunas

Tel. (8 37) 407 902

El. paštas: kaunas@kalejimai.lt

 

Technikos g. 34, LT-51256 Kaunas

Tel.: (8 37) 452 371

El. paštas: kaunas@kalejimai.lt

 

Pastaba. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį / nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Administracijos darbo laikas:

I-IV  8.00-17.00 val.
V  8.00-15.45 val.
Pietų pertrauka  12.00-12.45 val.

 

 

Už savanoriškos veiklos koordinavimą įstaigoje atsakingos:

 

Gitana Zaikauskienė (veiklos adresu A. Mickevičiaus g. 11, Kaunas) – tel. (8 37) 408 510, el. p. gitana.zaikauskiene@kalejimai.lt;

Edita Simonavičiūtė (veiklos adresu Technikos g. 34, Kaunas) – tel. (8 37) 452 371, el. p. edita.simonaviciute@kalejimai.lt

 

Dėl pasimatymų A.Mickevičiaus g. 11, Kaunas suteikimo, skambinti tel.: (8 37) 428 396, el. p. 

pasimatymai.kaunas@kalejimai.lt

 

Dėl pasimatymų Technikos g. 34, Kaunas suteikimo, skambinti tel.: (8 673) 79 703, el. p. 

pasimatymai.kaunas@kalejimai.lt

 

Dėl arešto bausmės atlikimo Technikos g. 34, Kaunas, skambinti tel.: (8 663) 60132, el. p. 

ina.dikciene@kalejimai.lt

 

Siuntinių, perdavimų priėmimo (pasimatymų suteikimo) biuro darbo laikas:

I-V  8.00-16.30 val.
Pietų pertrauka 12.00-12.45 val
VI be pietų pertraukos  8.00-13.00 val.
 Sekmadienis - nedarbo diena

 

 
 
 
 
 

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Svetainės lankytojų apklausa

Ar pateikta informacija yra suprantama?


Naujienos

Savanorystė Kauno kalėjime: VšĮ „Prirašytos rankos“ dalijasi gerąja patirtimi

VšĮ „Prirašytos rankos“ nuo 2019 m. kviečia Lietuvos kalėjimų tarybos Kauno kalėjime bausmę atliekančius jaunuolius realizuoti save per kūrybą, bendrauti, skaityti, planuoti savo ateitį bei sportuoti. Šios viešosios įstaigos savanoriai noriai dalijasi savo žiniomis, sukaupta patirtimi su nuteistaisiais ir prisideda prie jų resocializacijos bei saugesnės visuomenės kūrimo.

 

Kiekvieną šeštadienį VšĮ „Prirašytos rankos“ savanorių laukiantys Kauno kalėjime bausmę atliekantys jaunuoliai sako, kad labai vertina jų dėmesį ir vykdomas veiklas, įspūdį palieka visi susitikimai. Jaunuoliai vardija, kad vien šiais metais galėjo per garsą, kvapą, skonį, literatūrą ar vaizdą susipažinti su Ispanijos, Argentinos, Prancūzijos, Indijos, Japonijos, Lietuvos kultūra ir tradicijomis, pabendrauti su savanoriais žaisdami stalo žaidimus ar sportuodami, taip pat galėjo susitikti su profesionaliu Lietuvos kikboksininku Sergejumi Maslobojevu.

 

VšĮ „Prirašytos rankos“ savanorė Evelina, savanoriaujanti Kauno kalėjime jau antrus metus, paantrina bausmę atliekantiems jaunuoliams ir teigia, kad jai įsimintiniausia veikla buvo su vienu geriausiu pasaulyje laikomu kikboksininku Sergejumi, kuris pasidalijo savo gyvenimo patirtimi su jaunuoliais, atskleidė tai, kas jį skatino, motyvavo ir kas trukdė siekti tikslų. Evelina pasakoja, kad dar keletą savaičių po šio svečio apsilankymo nuteistieji prisimindavo jį ir jo pasakymus.

 

Ieva, VšĮ „Prirašytos rankos“ savanorių koordinatorė, prie organizacijos veiklos prisidedanti jau apie ketverius metus, sako, kad jai didžiausią įspūdį paliko piešimo veikla, kurios metu nuteistieji kūrė dizainus, kurios vėliau VšĮ „Prirašytos rankos“ uždėjo ant marškinėlių.

 

„Kiekvienas jų kurtas dizainas išsiskiria ir kiekvienas turi užslėptą mintį. Pažiūrėjęs antrąsyk gali pamatyti, ko nepastebėjai prieš tai“, – sako Ieva.

 

Justina ir Dovilė, prie VšĮ „Prirašytos rankos“ veiklų prisijungusios maždaug prieš pusmetį, teigia, kad joms įsimintini tie momentai, kai į veiklą įsijungia ir pareigūnai.

 

Savanorių pagalba ir prasminga veikla labai reikalinga tiek kalėjimuose dirbantiems specialistams, tiek patiems nuteistiesiems, kuriems svarbu nepamiršti gyvenimui laisvėje reikalingų įgūdžių bei pastiprinti tas vertybes, kurios padėtų reintegruotis visuomenėje. O kokios naudingos patirties kalėjime gali tikėtis savanoriai ir ar išsipildo jų lūkesčiai?

 

Evelina, pasirinkusi savanorystę Kauno kalėjime, nes domėjosi nepilnamečių nusikalstamumo tema ir norėjo prisidėti prie pokyčių, pasakoja, kad jos lūkesčiai buvo viršyti ir teigia, kad savanoriai gauna daug savimotyvacijos, pažinimo ir grįžtamojo ryšio.

 

„Savanorystė su jaunuoliais yra kaip mainai. Aš, kaip savanorė, gaunu daug nepamatuojamų ir nepasveriamų dalykų, tai yra aš turiu ko pasimokyti ir iš jų. Atėjus į kalėjimą, mano problemos nublanksta, o jaunuolių išgyventos patirtys primena man, koks nuostabus gyvenimas ir kaip norisi juo mėgautis ir kiek visko daug aplink turiu“, - teigia ji.

 

Evelinai pritaria ir savanoriškoje veikloje ieškojusi savirealizacijos Dovilė.

 

„Aš matau prasmę šioje savanorystėje, pati taip pat daug išmokstu ne tik iš veiklų, bet ir iš pačių jaunuolių, kurie yra iš labai skirtingų aplinkų. Pasaulis margas, įdomu pažinti jį visokį“, - sako ji.

„Sudalyvavusi daugiau veiklų, pradėjau matyti pokyčius jaunuolių elgesyje. Atsigręžus į pačius savanorius, matau jų laisvumą veiklose, stipriai atsiskleidžiančias visas geriausias emocijas. Organizacijos viduje net juokaujame, kad jei trūksta motyvacijos patiems, laikas nueiti į veiklą“, – pasakoja Ieva.

 

Justina sako, kad jai buvo įdomu kaip savanoriai ateina į kalėjimą, ką ten daro ir kokia jų misija.

 

„Tiesa sakant, susižavėjau VšĮ „Prirašytos rankos“ veikla ir tikslais. Pamačiau, kad vyksta savanorių atranka ir supratau, kad noriu pabandyti. Jaučiau norą, visų pirma, pakeisti savo požiūrį į nuteistuosius ir prisidėti prie visuomenės požiūrio keitimo. Manau, kad gavau daugiau nei tikėjausi eidama savanoriauti į kalėjimą. Labiausiai motyvuoja jaunuolių šypsenos bei kitų savanorių degančios akys“, – sako Justina.

 

Jeigu dar neapsisprendėte dėl savanorystės kalėjime VšĮ „Prirašytos rankos“ savanorės vienbalsiai pataria, kad reikia tiesiog pabandyti ir drąsiai prisijungti prie savanorių. Pabandžius gali atsiverti labai daug tiek patiems savanoriams, tiek nuteistiesiems.

 

„Man aišku tik viena – veiklose skleidžiasi tyrumas, besąlygiškas gerumas. Kas norėtų prie to prisiliesti, labai kviečiu prisijungti“, – pabaigia pokalbį Ieva.

 

Artėja šeštadienis, kai VšĮ „Prirašytos rankos“ savanoriai vėl pakvies bausmę atliekančius asmenis pabūti kartu, padės sukurti erdvę jų augimui bei tobulėjimui. Ačiū Jums, esate laukiami. Jūsų energija, noras keisti ir būti kartu mums yra labai svarbūs.

 

Jeigu ir Jūs galite pasidalinti savo žiniomis ir gebėjimais, kviečiame prisijungti prie savanorystės Kauno kalėjime. Daugiau informacijos čia: http://www.kaldep.lt/lt/kaunoti/naujienos-kaunoti/archive/kauno-kalejimas-kviecia-nq2n.html

Informacija atnaujinta 2023 m. lapkričio 9 d. 12:12