Laisvos darbo vietos


Visa informacija apie laisvas darbo vietas

Kontaktai

A. Mickevičiaus g. 11, LT-44307 Kaunas

Tel. (8 37) 407 902

Faks. (8 37) 407 926

El. paštas: administracija@kaunoti.lt

 

Technikos g. 34, LT-51256 Kaunas

Tel.: (8 37) 452 371
Faks. (8 37) 452 155

El. paštas: info@kaunoti.lt

 

Pastaba. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį / nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Administracijos darbo laikas:

I-IV  8.00-17.00 val.
V  8.00-15.45 val.
Pietų pertrauka  12.00-12.45 val.

  

Dėl pasimatymų A.Mickevičiaus g. 11, Kaunas suteikimo, skambinti tel.: (8 37) 428 396

Dėl pasimatymų Technikos g. 34, Kaunas suteikimo, skambinti tel.: (8 37) 764 531

Siuntinių, perdavimų ir smulkiųjų paketų priėmimo (pasimatymų suteikimo) biuro darbo laikas:

Pirmadienis - nedarbo diena
II-VI  8.00-16.30 val.
Sekmadienis - nedarbo diena
Pietų pertrauka  12.00-12.30 val.

Svetainės lankytojų apklausa

Ar pateikta informacija yra suprantama?


Naujienos

Kauno tardymo izoliatoriuje įgyvendintos projekto „Ne|tobuli. Antras žingsnis“ veiklos

2020-11-20

Kauno tardymo izoliatoriuje (veiklos adresu Technikos g. 34, Kaunas) įgyvendintos meninio-socialinio projekto „Ne|tobuli. Antras žingsnis“ veiklos. Visi projekto susitikimai buvo įdomūs, įtraukiantys ir skatinantys kurti, išreikšti save: pirmojoje sesijoje per tapybą, antrojoje – skaitmeninėje ir virtualioje erdvėje, trečiojo susitikimo metu auklėtiniai aktorių padedami kūrė naują pasaulį, galimą savo ateities versiją.

Paskutiniame susitikime dalyvavo trys forumo teatro trupės 4ROOMS nariai – projekto organizatorė Raimonda Agnė Medeišienė bei aktoriai Valentinas Krulikovskis ir Laurynas Graikšas. Komandai techniniais klausimais padėjo Gintaras Jonaitis, inžinierius, STEAM IT bei robotikos mokymo metodikos specialistas. Sesija buvo paremta proceso drama – tai vienas iš taikomųjų teatro metodų, kuriuos savo darbe naudoja trupė 4ROOMS. „Proceso drama – tai teatre naudojamas dramos mokymo metodas, kai svarbu ne repetuoti ir atlikti pasirodymą, o pats scenarijaus kūrimo procesas. Šis metodas yra puikus socialinių įgūdžių mokymosi įrankis,“ – pasakojo taikomųjų teatro metodų ekspertė Raimonda Agnė Medeišienė. Šiuo atveju sesijos tikslas buvo dramos metodais lavinti ir plėsti dalyvių komunikacinius ir derybinius įgūdžius. Jiems buvo siūloma susikurti idealų pasaulį. Koks bus tas pasaulis? Kaip jį kurdami ir tobulindami priimsime sprendimus?

Sesijos metu moderatoriui pradėjus pasakojimą apie tai, kad ateities Žemėje per daug gyventojų ir iškyla būtinybė persikelti į kitas planetas, dalyviams buvo pateiktos kelios darbo užduotys: iš pradžių sukurti savo istoriją, tada susitarti ir planšečių pagalba pavaizduoti savo gyvenamąją erdvę naujojoje planetoje. Jaunuolių kuriamame tobulame pasaulyje dominavo pramogos, ir tik viena grupė rinkosi dialogą, ieškojo kompromiso sudėtingai situacijai spręsti.

Vėliau dalyviams buvo pateiktas reikalavimas vieną iš sukurtų tobulų pasaulių paaukoti Žemėje susikaupusiomis branduolinėms atliekoms saugiai laidoti. Atstovai turėjo derėtis ir nuspręsti, kuris iš sektorių tam gali būti paskirtas, ir ką pasiūlyti jau gyvenantiems tame sektoriuje. Rasti sprendimą buvo sudėtinga. „Kurdami savo pasaulį vaikinai buvo gana atsainūs, neatrodė labai prie jo prisirišę, bet kai kilo grėsmė su juo skirtis, jie buvo pasiruošę jėga ginti savo sektorių“, – pasakojo aktorius Valentinas Krulikovskis.

Toks darbas su bausmę atliekančiais nėra lengvas. „Buvo skaudu matyti, kaip jie renkasi prioritetus. Bet reikia suprasti, kad jie dar vaikai,“ – apie patirtį Kauno tardymo izoliatoriuje pasakojo aktorius Laurynas Graikšas.

„Man atrodo prasminga skirti laiko nuteistiesiems, kartu su jais lėtai, po žiauriai mažą žingsnelį, vystyti jų idėjas, parodant galimybes, kas būtų, jeigu...“ – dalijosi išvadomis projekto organizatorė Raimonda Agnė.

„Vaikai yra kaip molis... Jie dar formuojasi, svyruoja, ieško išeities. Supranti, kad per vieną kartą negali nieko pakeisti, geriausiu atveju grūdą įmesti, kuris gal kažkur, gal kažkada...“ – svarstė Valentinas.

Trijų meninių-socialinių sesijų rezultatas – sukurti moduliai, prisidedantys prie nuteistųjų edukacijos ir elgesio korekcijos. Jį apibendrins psichologė, ir galutinis produktas gruodžio mėnesio pradžioje bus pristatytas Kalėjimų departamento specialistams, kaip parengtas įrankis, kurį platesne imtimi galima integruoti nuteistųjų resocializacijai.

Jau dabar projekto „Ne|tobuli. Antras žingsnis“ svarbą patvirtino Lietuvos kultūros taryba, skirdama finansavimą, ir Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Šarauskas, sutikęs būti šio projekto globėju. Tad, tęsinio tikimės visi – tiek nuteistieji, tiek projekte dirbę menininkai, tiek įstaigos darbuotojai.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. lapkričio 20 d. 11:48
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos