Laisvos darbo vietos


Visa informacija apie laisvas darbo vietas

Kontaktai

A. Mickevičiaus g. 11, LT-44307 Kaunas

Tel. (8 37) 407 902

Faks. (8 37) 407 926

El. paštas: administracija@kaunoti.lt

 

Technikos g. 34, LT-51256 Kaunas

Tel.: (8 37) 452 371
Faks. (8 37) 452 155

El. paštas: info@kaunoti.lt

 

Pastaba. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį / nuteistąjį telefonu neteikiama.

  

Administracijos darbo laikas:

I-IV 8.00-17.00 val.
V 8.00-15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00-12.45 val.

   

Dėl pasimatymų A.Mickevičiaus g. 11, Kaunas suteikimo, skambinti tel.: (8 37) 428 396

Dėl pasimatymų Technikos g. 34, Kaunas suteikimo, skambinti tel.: (8 37) 764 531

Siuntinių, perdavimų ir smulkiųjų paketų priėmimo (pasimatymų suteikimo) biuro darbo laikas:

Pirmadienis - nedarbo diena
II-VI 8.00-16.30 val.
Sekmadienis - nedarbo diena
Pietų pertrauka 12.00-12.30 val.

Svetainės lankytojų apklausa

Ar pateikta informacija yra suprantama?


Naujienos

Taikomieji meno metodai siekiant socialinės integracijos tikslų

2020-09-28

Startuoja socialinio edukacinio meninio projekto „NE|TOBULI. Antras žingsnis“ aktyvios veiklos.

Dar 2019 m. įstaigoje įvyko pirmoji projekto taikomoji teatro sesija: buvo organizuoti Forumo teatro 4 Rooms kolektyvo susitikimai su įstaigos auklėtiniais. Visus įtraukiantys žaidimai, pratimai, pasakojimai, modeliuojamos vaidybinės situacijos – tai praktiškos pamokos, kurias kiekvienas galėjo įsiminti ir jomis pasinaudoti. Trys susitikimai buvo skirti ugdymui: atpažinti savo gebėjimus; atrasti gyvenime buvusias džiaugsmo ir laimės akimirkas; patiems kurti; spręsti konfliktus; pažinti žmones, priimti ir bendrauti su skirtingų kultūrų žmonėmis.

 

Šio projekto tikslas – padėti siekti nuteistųjų socialinės integracijos tikslų naudojant taikomuosius meno metodus. Nuteistieji (jų Lietuvoje yra apie 5500) – stigmatizuojama socialinės atskirties grupė, dėl Covid-19 pandemijos tapusi dar labiau pažeidžiama.

Sesijų su nuteistaisiais metu bus nagrinėjamos nuteistųjų resocializacijai svarbios temos – atsakomybės prisiėmimo ir ilgalaikių įsipareigojimų svarba, savivertės ugdymas. Socialinių įgūdžių bei savivertės ugdymas padeda koreguoti nuteistojo elgesį, motyvuoja elgtis pozityviai, tinkamai pasirengti gyvenimui visuomenėje, laisvėje.

Projektas spręs nuteistųjų socialinę reabilitaciją kompleksiniu meninės prieigos būdu, t. y. sujungs nuteistų asmenų elgesio koregavimą taikomųjų teatro metodų ir performatyvaus dizaino sesijomis, taikant virtualią realybę (VR), kurioje išbandomi nauji elgesio ar veikimo sociume scenarijai. Šios technologijos taikymas resocializacijos procesuose jau vykdomas užsienio įkalinimo įstaigose, ir jose tiek taikomieji teatro metodai, tiek VR edukacinės programos vertinamos kaip turinčios pozityvią įtaką nuteistųjų resocializacijai, o jų privalumai lyginami su ilgalaikiais terapiniais metodais. Lietuvoje dar stinga tokių profesionalių meninių visuomeninės inicijuotų projektų, kurie galėtų prisidėti prie egzistuojančių edukacinių programų.

„Ne|tobuli. Antras žingsnis.“ – tai 2019 metais sėkmingai įgyvendinto ir LRT „Metų lygybė“ apdovanojimui už lygiateisiškumo ir tolerancijos pavyzdį nominuoto projekto tęsinys.
2019 metais įgyvendintas projektas parodė, kad taikomųjų teatro metodų moduliai pozityviai veikia nuteistųjų požiūrį, tarpusavio santykius, ir prasmingai prisideda prie paveikių edukacinių programų.

2020 metais bus sukurtas naujas skaitmenizuotas meninis produktas ir paslauga nuteistųjų edukacijai ir elgesio korekcijai, kuri bus teikiama IT priemonėmis virtualios realybės (VR)forma, o turinį sudarys taikomojo teatro ir performatyvaus dizaino modulis. Ši inovatyvi forma leidžia taikyti dėl Covid-19 pandemijos aktualius fizinius apribojimus, t. y. nuteistiesiems ir menininkams dirbti ne toje pačioje patalpoje.

Taikomieji teatro metodai – tai patyriminio mokymosi procesas, kurio metu grupė dalyvauja scenarijaus kūrime ir pristatyme, diskutuoja ir nagrinėja jiems aktualias temas ir problemas. Iš teatro praktikos „pasiskolintais“ metodais kuriamos situacijos, kur dalyviai turi įsijausti į kitokio nei jie personažo pasaulį, taip patirdami empatiją ir dėl to keičiasi jų požiūris į nagrinėjamą problemą bei į save.

 

Projekto dalyviai ir partneriai

 

● Projektą remia Lietuvos kultūros taryba. Projektas įgyvendinamas 2020 metais, aktyvios veiklos tęsiasi rugsėjo–lapkričio mėnesiais.

● Projekto globėjas – Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus pavaduotojas resocializacijai Gintautas Šarauskas.

●Bus dirbama su Panevėžio pataisos namais (PPN) ir Kauno tardymo izoliatoriumi (KTI).

● Projektą inicijuoja ir vykdo organizacija Forumo teatras 4Rooms (VšĮ Sumani Vizija). Iniciatorė – Raimonda Agnė Medeišienė, turinti ilgametę patirtį taikomųjų teatro metodų pritaikymui edukacijai ir socialinių problemų sprendimui. Forumo teatro trupė 4Rooms aktyviai veikia jau trejus metus, yra sukūrusi ir pristačiusi daugiau kaip 15 originalių Forumo teatro scenarijų Lietuvos švietimo, NVO bei viešojo sektoriaus institucijoms.

● Projekte dalyvaus teatro ir kino aktoriai – Irena Jankute, Laurynas Graikšas, Valentinas Krulikovskis, Mantas Cegelskas, Vytautas Kontrimas.

● Dailės užsiėmimams vadovaus tapytoja ir dailės edukologė Eglė Dragūnaitytė.

● Projekto partneriai – Performatyvaus Dizaino Asociacija – eksperimentinė, edukacinė bendradarbiavimo platforma, kur dizainą, scenos menus bei technologijas sintetina aktyvūs, kultūrinės-socialinės srities dizaino ir kitų sričių praktikai ir teoretikai.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. rugsėjo 28 d. 08:20
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos