Laisvos darbo vietos


Visa informacija apie laisvas darbo vietas

Kontaktai

A. Mickevičiaus g. 11, LT-44307 Kaunas

Tel. (8 37) 407 902

Faks. (8 37) 407 926

El. paštas: administracija@kaunoti.lt

 

Technikos g. 34, LT-51256 Kaunas

Tel.: (8 37) 452 371
Faks. (8 37) 452 155

El. paštas: info@kaunoti.lt

 

Pastaba. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį / nuteistąjį telefonu neteikiama.

  

Administracijos darbo laikas:

I-IV 8.00-17.00 val.
V 8.00-15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00-12.45 val.

   

Dėl pasimatymų A.Mickevičiaus g. 11, Kaunas suteikimo, skambinti tel.: (8 37) 428 396

Dėl pasimatymų Technikos g. 34, Kaunas suteikimo, skambinti tel.: (8 37) 764 531

Siuntinių, perdavimų ir smulkiųjų paketų priėmimo (pasimatymų suteikimo) biuro darbo laikas:

Pirmadienis - nedarbo diena
II-VI 8.00-16.30 val.
Sekmadienis - nedarbo diena
Pietų pertrauka 12.00-12.30 val.

Svetainės lankytojų apklausa

Ar pateikta informacija yra suprantama?


Naujienos

Edukacinio projekto „Ne|tobuli. Antras žingsnis” sesija – tapyba ir gyvenimo pamokos įstaigoje

2020-10-05

Rugsėjo 29 dieną įstaigoje (veiklos adresu Technikos g. 34, Kaunas) vyko Raimondos Agnės Medeišienės inicijuoto ir Forumo teatro „4Rooms“ (VšĮ „Sumani vizija“) įgyvendinamo socialinio edukacinio projekto „Ne|tobuli. Antras žingsnis” sesija, skirta tapybai. Šią sesiją bausmę atliekantiems jaunuoliams vedė dailės edukatorė Eglė Dragūnaitytė, kuri skatino projekto dalyvius per tapybą išreikšti savo svajones, mintis ir jausmus. „Menas yra žmogaus kalba, kuriai nereikia žodžių, ir ją mokame mes visi. Menas padeda kai liūdna, kai skaudu, ilgu, kai pikta, kai trūksta supratimo, meilės“, – tokiais žodžiais charizmatiška dailės edukatorė paskatino nuteistuosius drąsiai padėti pirmąjį potėpį ant baltos drobės. Eglės Dragūnaitytės pasirinkta aiški ir suprantama bendravimo su jaunuoliais forma įtraukė dalyvius į prasmingą veiklą. Įsiklausę instrukcijas jaunuoliai patyrė, kaip susikaupusios emocijos liejasi spalvomis, kaip atsiveria kitokia kasdienybė. Eglė norėjo, kad bausmę atliekantys jaunuoliai pajustų, jog gyvenime yra ir kitų malonumų, nei tie, kurie jiems yra įprasti. „Dauguma pripratę siekti greitesnių malonumų, tokių kaip alkoholis, rūkalai, dominavimas aplinkoje ar aplinkos dominavimas. Kitokie malonumai gal nėra taip lengvai pasiekiami, kaip alaus butelis, bet jie yra prieinami. Argi žmogui išgyventi vieną valandą maloniai nėra pasiekimas?“ – kalbėjo Eglė Dragūnaitytė.

Pirmosios sesijos metu eglė Dragūnaitytė taip pat skatino jaunuolius atrasti save. „Kaip galiu žinoti, kad man sekasi, jei nepabandžiau?“ – nuteistųjų klausė edukologė. Ji tiki, kad kiekvienas žmogus gali ką nors sukurti ir skatino sesijos dalyvius bandyti, nesakyti „aš nemoku, negaliu“, ar „man nepavyksta“. Tą savais žodžiais po sesijos patvirtino vienas bausmę atliekantis jaunuolis. Jau atsisveikinęs, jis dar kelis kartus grįžo į patalpą, kad pakartotų savo dienos atradimą – „aš net nežinojau, kad moku piešti“.

Sesijos metu į bendrą veiklą su jaunuoliais įsitraukė ir įstaigos darbuotojai. Jie lygiomis teisėmis ėmėsi teptuko, klausė instrukcijų, įsitraukė į spalvines improvizacijas. Įstaigos auklėtiniams stebėti, kaip šalia tapo pareigūnas, buvo net labai svarbu. Tos 90 minučių buvo bendra šių grupių patirtis. Sesuo Fausta Palaimaitė, vykdanti nuteistųjų sielovadą, dalijosi pastebėjimais, kad vaikinai susitikime dalyvavo noriai, buvo įsitraukę, susikaupę, ramūs ir bendradarbiaujantys: paslaugiai valė stalus, plovė teptukus, – tiesiog buvo draugiška ir vieninga komanda. Jaudinantis buvo jų žvilgsnis į paveikslus, spontaniškai parodė, kurie darbai labiausiai patinka, komentavo, ką mato, o iš užsiėmimo išėjo praturtėję, pradžiugę.

Po intensyvaus darbo, pareikalavusio nemažai energijos, edukatorė šypsojosi: „Man gražiausia matyti, kaip keičiasi, kaip nušvinta jų veidai, pažiūrėjus į savo paveikslą iš kelių žingsnių atstumo. Juk džiaugsmai mus skatina daryti gerus darbus, ne bausmės“. Pirmąkart su nuteistaisiais dirbusi dailės edukatorė Eglė Dragūnaitytė, paklausta, kuo užsiėmimas su jaunuoliais įkalinimo įstaigoje skyrėsi nuo įprastos dailės pamokos, atsakė: „Tikėjausi atšiauresnės aplinkos. Man jie visiškai nesiskyrė nuo mano mokinių. Kiekvienoje klasėje tokių jaunuolių yra. Jei mes pasikeistume vietomis su jais, jei būtume užaugę ten, kur jie gyveno, neaišku, ar mes išvis būtume išgyvenę. Per vieną susitikimą negali pakeisti jų gyvenimo, bet šis susitikimas buvo sėkla. O bet kokia sėkla kada nors sudygsta“.

Dėkojame šio projekto autoriams, vykdytojams, visiems, remiantiems gražiais idėjas, kurios leidžia nuteistiesiems į pasaulį, į gyvenimą pažvelgti iš kitos perspektyvos, pamatyti save tarsi iš šalies, atskleisti sau pačiam dar nežinomus gebėjimus, suvokti ryšį tarp „noriu“ ir „galiu“. Tokiu būdu atveriamas kelias naujiems, netipiniams elgesio modeliams, kitokiam socialinės realybės ir savo vaidmens joje suvokimui.

Projektas „Ne|tobuli. Antras žingsnis“, į įstaigą grįš dar du kartus. Meninės veiklos tęsis jungiant skaitmenines technologijos ir taikomuosius teatro metodus (dalyvaujant teatro trupei „4Rooms“).

 

   

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. spalio 5 d. 10:17
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos