Klausimai

Pasimatymų tvarka
Kokia pasimatymų suteikimo tvarka įstaigose?

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso (Žin., 2002, Nr. 73-3084) 94 straipsnio 3 dalies nuostatomis,  ilgalaikiai pasimatymai suteikiant teisę kartu gyventi leidžiami tik su sutuoktiniu, sugyventiniu ar artimaisiais giminaičiais. Ilgalaikis pasimatymas taip pat leidžiamas su asmeniu, su kuriuo nuteistasis turi bendrą vaiką, jei nei nuteistasis, nei šis asmuo nėra susituokęs su kitu asmeniu arba neturi sugyventinių. Vaikas turi būti Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka registruotas kaip bendras nuteistojo ir į pasimatymą atvykusio asmens vaikas. Nuteistojo pageidavimu vienas ilgalaikis pasimatymas gali būti pakeistas dviem trumpalaikiais pasimatymais arba dviem telefoniniais pokalbiais.

Daiktai įkalinimo įstaigose
Kokius daiktus galima turėti su savimi įkalinimo įstaigose?

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso (Žin., 2002, Nr. 73-3084) 96 straipsnio 1 dalies nuostatomis, nuteistiesiems, išskyrus laisvės atėmimo bausmę atliekančius pataisos įstaigose drausmės grupės laikymo sąlygomis, leidžiama naudotis už asmeninėse sąskaitose turimus pinigus įsigytais ar sutuoktinio, sugyventinio arba artimųjų giminaičių perduotais televizoriais, kompiuteriais, vaizdo leistuvais ir garso grotuvais, radijo imtuvais, kompiuterinių žaidimų aparatais ir kitais Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklėse nurodytais daiktais.

Ar galima turėti asmeninį kompiuterį? Kokie jam reikalavimai?

Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių 173 punkte nurodytas baigtinis sąrašas daiktų ir reikmenų, kuriais gali naudotis nuteistieji asmenys. Visos programinės vaizdo ir garso laikmenos turi būti su matomomis licencijavimo žymomis. Pažymėtina, kad kompiuteryje negali būti ,,Bluetooth“ (mikroelektronikos prietaisas, skirtas elektromagnetiniam ryšiui su kitais elektroniniais įrenginiais palaikyti), ,,Wi-Fi“ (mikroelektronikos technologijų prietaisas, skirtas elektromagnetiniam ryšiui su elektroniniais tinklais palaikyti), ,,Ethernet“ (mikroelektronikos technologijų prietaisas, skirtas ryšiui su elektroniniais tinklais palaikyti), vaizdo ir garso įrašymo įrenginių bei programų, kompiuteryje turi būti instaliuota tik legali programinė įranga, kompiuteryje galima laikyti tik asmeninio turinio vaizdo ir garso įrašus (nuotraukas, savo filmuotą medžiagą, dokumentus).

Koks galimas turėti asmeninių daiktų maksimalus svoris?

Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių 57 punkte numatyta, kad nuteistiesiems leidžiamų turėti daiktų, neįskaitant iki 3 metų vaikams, gyvenantiems pataisos namuose su nuteistosiomis motinomis,būtinų daiktų, bendroji masė neturi viršyti 30 kilogramų, o nuteistiesiems iki gyvos galvos – 50 kilogramų. Į nuteistiesiems leidžiamų turėti bendrą daiktų masę neįskaičiuojama baudžiamosios bylos medžiaga. Daiktai ir reikmenys, kuriuos draudžiama turėti nuteistiesiems ir kurie viršija šiame punkte nustatytą nuteistiesiems leidžiamų turėti daiktų bendrąją masę, paimami.

Pinigai įkalinimo įstaigose
Ar pinigai, atsivežti iš užsienio įkalinimo įstaigos laisvės atėmimo bausmę atlikti Lietuvoje, bus padėti į asmeninę sąskaitą?

Tuo atveju, jei nuteistasis grąžinamas į Lietuvą pagal Europos arešto orderį, parsivežti ir su savimi turimi pinigai nuteistojo prašymu padedami į jo asmeninę sąskaitą pataisos namuose.

Jeigu tarp pateiktų atsakymų nerandate Jums tinkančio, prašome užpildyti klausimo formą ir mes Jums atsakysime.
Vardas, pavardė
El. paštas
Užduokite klausimą
Prisekite priedą
Galite įkelti daugiausiai 3 priedus po 5MB. Jei ketinate prisegti daugiau priedų, patariame jas suarchyvuoti
secimg
 
Klauskite
Atgal

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos