Naujienos

Vilniaus PN medikė: medicina – ne tik specialybė, bet ir pašaukimas

2014-05-30

Vilniaus pataisos namuose dirbanti Vita įsitikinusi, kad mediko darbas yra daugiau nei profesija. Ji mano, kad tam reikia ne tik specifinių žinių, bet ir tam tikrų asmeninių savybių.

 

Vaikystėje „gydydavo“ lėles

 

Vita jau nuo vaikystės svajojo dirbti medike. „Vaikystėje žaidžiau su lėlėmis, sugalvodavau  visokių ligų ir jas gydydavau“, – vaikystės prisiminimais dalijasi ji. Medicinos Vita neužmiršo ir baigusi mokyklą.  „Nedvejodama stojau ir į Panevėžio A.Domaševičiaus medicinos mokyklą“, – sakė ji. Baigusi mokslus, Vita įsidarbino Respublikinėje Nemenčinės vaikų ligoninėje medicinos seserimi. Po dvejų metų ją paskyrė vyr. seserimi. Nuo to laiko, pasak medikės, ji dirba administracinį darbą.

Vilniaus pataisos namuose Vita dirba jau 19 metų. Jos pareigos – vyresnioji slaugos administratorė. „Apie darbo vietą pataisos namuose sužinojau iš savo tetos, kuri tuo metu dirbo įstaigoje. Kadangi darbo profilis buvo administracinis, nedvejodama atėjau į šią įstaigą. Žinoma, ženklus motyvas dirbti buvo didesnis atlyginimas, negu tuo metu buvo miesto sveikatos priežiūros įstaigose“ – pasakojo ji.

Paklausus, kaip artimieji vertina jos darbą, Vita teigia, kad „supranta, jeigu grįžtu pavargusi, visada palaiko, pataria“.

 

Reikia ne tik žinių, bet ir tam tikrų savybių

 

Vitos manymu, mediko darbas yra pašaukimas. „Jis reikalauja daug ištvermės, tam tikrų charakterio savybių, įgūdžių, žinių, laiko“, – teigia ji. Pasak moters, dirbdami medicinos srityje žmonės save atiduoda kitiems. „Būtina suprasti ligonius, juos išklausyti, patarti, padėti“, – teigia Vita, pabrėžusi, kad dirba su nuteistaisiais, kurie turi įvairių problemų.

„Pagrindinė mano darbo specifika yra darbas su nuteistaisiais, administracinis darbas, slaugos specialistų darbo organizavimas, užtikrinimas, kad visi nuteistieji laiku gautų paskirtą gydymą, konsultacijas. Esu atsakinga už sanitarinę higieninę įstaigos būklę“, – pasakojo medikė.

Paklausus, ar karjera jai svarbi, Vita atsakė, jog ją tenkina dabartinės pareigos. Pasidomėjus, kaip būtų galima pritraukti daugiau medikų dirbti tokiose įstaigose, ji pabrėžė, kad pagrindinė motyvacija būtų darbo užmokestis.

 

Mėgsta gėles ir keliones

 

Pasidomėjus, kokie moters pomėgiai, ji papasakojo, kad labai mėgsta gėles, jų augina daug. „Daug gėlių atnešiau į savo darbą. Stengiuosi, kad  ir įkalinimo įstaigoje būtų jaukiau, žydėtų gėlės“, – pasidžiaugė Vita.

Dar vienas jos pomėgis – kelionės. „Esu aplankiusi daug šalių. Neseniai buvau  Saremų salose. Jos neprimena šiltųjų kraštų, bet maždaug 2700 kvadratinių kilometrų plote yra ką pamatyti. Į didžiausią Estijos salą kėlėmės keltu. Jos teritorijoje siūlomos sausumos ir vandens pramogos, bet mus labiau domino istorinės ir gamtos vertybės – lankytinos Saremos salos vietos. Beje, Sarema keliu sujungta su Muhu sala, tad aplankėme ir ją“, – sakė ji.

Medikė teigia besidominti istorija, todėl renkasi pažintines keliones.

 

Su kolektyvu sutaria puikiai

 

Paklausus, kaip sekasi bendrauti su kitais medikais, Vita teigė, kad su įstaigos kolektyvu sutaria puikiai. „Dalyvauju visuose organizuojamuose renginiuose. Mūsų kolektyvas yra labai draugiškas, įstaigoje puiki darbo atmosfera“, – teigė Vita.

„Sveikatos priežiūros tarnybos kolektyvas yra nedidelis. Visi dirbame labai seniai, esame susigyvenę, švenčiame darbuotojų  jubiliejus, kartu pažymime didžiąsias metų šventes. Atsitikus nelaimei vieni kitiems padedame“, – džiaugėsi medicinos darbuotoja.

Pasak Vitos, darbas įstaigoje yra labai sunkus, bet dirbama geroje komandoje, todėl visas problemas sekasi spręsti daug lengviau. „Ateityje planuoju ir toliau dirbti šioje įstaigoje, nes man čia dirbti gera“, – ateities planais dalijosi medikė.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. gegužės 30 d. 13:37