Naujienos

Vasaros skaitymo iššūkis įsibėgėjo

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Pirmasis sektorius, pasirašydamas bendradarbiavimo sutartį su Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Jasiuliškio kaimo padaliniu, sudarė galimybę nuteistiesiems įsitraukti į visoje Lietuvoje vykstantį vasaros skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“.
Kaip teigia šio iššūkio organizatoriai: „Lietuvos apskričių viešosios bibliotekos skelbia vasaros iššūkį, kurio metu įvairaus amžiaus žmonės kviečiami dalyvauti skaitymo varžytuvėse. „Skaitymo iššūkis“ – tai turiningas ir smagus užsiėmimas, kurio tikslas – per vasarą perskaityti bent jau 5 knygas.“  
Pasirinkti knygas reikia pagal tam tikrą užduotį:
1. Lietuvių autoriaus knygą;
2. Knygą, kurią rekomendavo bibliotekininkas;
3. Knygą apie keliones;
4. Knygą geltonu viršeliu;
5. Knygą, kurios pavadinimas prasideda iš tos pačios raidės kaip ir dalyvio vardas.
Šiame iššūkyje panoro dalyvauti ir jau pradėjo skaityti knygas 10 Pirmojo sektoriaus nuteistųjų. Norinčiųjų būrys nuolat didėja. O vienas dalyvių jau įveikė visas užduotis ir kartoja jas dar kartą.
Bendradarbiavimas su biblioteka suteikia galimybę nuteistiesiems gauti įvairesnių ir naujesnių knygų, skatina pozityvų užimtumą. O kruopščiai parinktos knygos veikia kaip biblioterapijos priemonė: padeda analizuoti ir atpažinti savo elgesį, jausmus, gilintis į tarpasmeninių santykių aspektus ir pan.
Šiuo metu Pirmajame sektoriuje bausmę atlieka 661 nuteistasis.

Informacija atnaujinta 2019 m. liepos 10 d. 07:36