Kontaktai

L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius

Tel. (8 5) 271 9003

El.p. info@kalejimai.lt

Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Virginija Vervečkaitė

tel. +370 602 06 310
el. p. spauda@kalejimai.lt

Budėtojų kontaktai:
tel. (8  5) 271 9051 

 
 

Naujienos

Turintiems priklausomybių nuteistiesiems – savanorių pagalba

Alytaus pataisos namuose svečiavosi Anoniminių Alkoholikų (AA) draugijos nariai bei VŠĮ „Debesų pieva“ direktorius Kęstutis Kaupas. AA draugijos nariai per metus Alytaus pataisos namuose kalinčius asmenis aplanko keletą kartų per metus. Šių savanoriškai apsilankančių žmonių apsilankymai labai svarbūs, ypač priklausomybių turintiems nuteistiesiems. Daugelis jų pripažįsta, kad ir kalėjime atsidūrė, nes įstatymo ribas peržengė vedami savo priklausomybės svaigalams. Anoniminių alkoholikų draugijos nariai kas kartą atvykę į įstaigą suteikia daug informacijos, atsakinėja į konkrečius nuteistųjų klausimus ir dalijasi savo patirtimis, jėgomis bei viltimis padėdami taip sau ir kitiems sveikti nuo alkoholizmo.

Taip pat savo asmenine patirtimi apie priklausomybę nuo narkotinių medžiagų bei pasakojimo, kaip jis ją įveikė dalinosi ir savanoris Kęstutis Kaupas. Šis žmogus kvietė nuteistuosius pirmiausiai būti atvirais patiems prieš save, pripažinti savo trūkumus, netobulumus ir priklausomybes, ieškoti priežasčių atvedusių iki savęs naikinimo, ieškoti kelio gyventi kitaip.

Kęstutis dabar važiuodamas iš eilės į įkalinimo įstaigas veža parodyti nuteistiesiems ir pristato filmą „Terapija“. Savanoris dėjo daug pastangų, kad šis JAV kino festivalių dokumentinės programos filmų nugalėtoju tapęs kūrinys pasiektų ir Lietuvos įkalinimo įstaigas. Jo veiksmas vyksta kalėjime, o herojai – sunkiausi nusikaltėliai, dalyvaujantys terapijoje. Siužetas žiūrovus ir įtraukia, ir verčia pamatyti daugelį dalykų tarsi iš šalies, ir permąstyti filmo veikėjų bei savo patirtį, elgesį.

Kalėjimų departamentas ir pataisos įstaigos vertina tokių savanorių kaip Kęstutis Kaupas ir AA draugijos narių pastangas, kalbėjimą per susitikimus su nuteistaisiais, suteikiamą viltį ir parodytus pavyzdžius labiausiai pažeidžiamiems žmonėms, kuriems sudėtinga įkalinimo sąlygomis surasti kelią iš priklausomybių, psichologinių problemų.

Informacija atnaujinta 2022 m. rugsėjo 23 d. 13:47