- Pradžia
- Aktualijos
- Struktūra ir kontaktai
- Teisinė informacija
- Veiklos sritys
- Korupcijos prevencija
- Administracinė informacija
- Paslaugos
- Nuorodos
- Konkursai ir atrankos
- Informacija pretendentams mokytis
- Informacija kursantams
- Klausimai
- Leidiniai
- Projektai
- Resocializacija ir reintegracija į visuomenę
- Asmens duomenų apsauga
- Pranešėjų apsauga
- Bendradarbiavimas
- Informacija apie mobilizaciją
- Informacija nuteistiesiems, kuriems paskirta arešto bausmė
- Informacija apie įvykius
- Informacija apie VIMA bankrotą
- Svetainės žemėlapis
Kontaktai
L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius
Tel. (8 5) 271 9003
El.p. info@kalejimai.lt
Kontaktai žiniasklaidai:
Virginija Vervečkaitė
tel. +370 602 06 310
el. p. spauda@kalejimai.lt
Budėtojų kontaktai:
tel. (8 5) 271 9051
Naujienos
Tęsiami norvegų ekspertų mokymai apie dinaminės saugos vystymą

Kalėjimų departamentas prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos įgyvendindamas 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų lėšomis finansuojamos programos „Teisingumas ir vidaus reikalai“ tiesioginio finansavimo projektą „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos kokybės gerinimas“ tęsia mokymus ir susitikimus dinaminės apsaugos tema. Dinaminės apsaugos vystymas – viena iš svarbių Projekto veiklų.
2022 m. kovo 14-17 d. darbo grupė, kurią sudaro atstovai iš Kalėjimų departamento, taip pat iš Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos, susitiko su dinaminės apsaugos mokymų ir taikymo ekspertais Norvegijoje. Buvo diskutuojama dėl rengiamų dinaminės apsaugos mokymų programų, darbo grupės rengiamo leidinio „Dinaminės apsaugos vadovas“ turinio bei kontaktinių pareigūnų vaidmens dinaminės apsaugos vystymo procese.
Darbo grupė iš Lietuvos bausmių vykdymo, sudaryta 2020 m. pabaigoje, kurios sudėtis keitėsi, dirbo šia tema. Buvo paruošta pažyma, vyko intensyvios diskusijos su Norvegijos partneriais. Gauta daug naudingos informacijos. 2021 m. gruodį patvirtinta Dinaminės apsaugos vystymo koncepcija, darbo grupės siūlytas dinaminės apsaugos apibrėžimas įtrauktas į naująjį bausmių vykdymo kodekso projektą.
Pavyko suderinti daugelio vadovų ir specialistų požiūrį ir sutarti, kad dinaminė apsauga yra darbo metodas, kurį taiko visi, nepriklausomai, kuriame skyriuje bedirbtų. Dinaminė apsauga yra būdas per nuteistojo pažinimą, profesionalų santykį ir pozityvų bendravimą valdyti rizikas ir užtikrinti saugumą bei siekti nuteistojo pokyčio. Šis metodas gali pagerinti bendrą mikroklimatą įstaigose, pagerinti pačių pareigūnų savijautą.
Norvegijos partneriai kovo mėnesio susitikimo su darbo grupe iš Lietuvos metu įvertino produktyvų bendradarbiavimą ir diegiamą Lietuvoje požiūrį į dinaminę apsaugą, kuris atitinka Europos Tarybos rekomenduojamus standartus ir užtikrina etikos principų laikymąsi.