Naujienos

Tęsiami norvegų ekspertų mokymai apie dinaminės saugos vystymą

2022-03-29

Kalėjimų departamentas prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos įgyvendindamas 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų lėšomis finansuojamos programos „Teisingumas ir vidaus reikalai“ tiesioginio finansavimo projektą „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos kokybės gerinimas“ tęsia mokymus ir susitikimus dinaminės apsaugos tema. Dinaminės apsaugos vystymas – viena iš svarbių Projekto veiklų.

2022 m. kovo 14-17 d. darbo grupė, kurią sudaro atstovai iš Kalėjimų departamento, taip pat iš Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos, susitiko su dinaminės apsaugos mokymų ir taikymo ekspertais Norvegijoje. Buvo diskutuojama dėl rengiamų dinaminės apsaugos mokymų programų, darbo grupės rengiamo leidinio „Dinaminės apsaugos vadovas“ turinio bei kontaktinių pareigūnų vaidmens dinaminės apsaugos vystymo procese.

Darbo grupė iš Lietuvos bausmių vykdymo, sudaryta 2020 m. pabaigoje, kurios sudėtis keitėsi, dirbo šia tema. Buvo paruošta pažyma, vyko intensyvios diskusijos su Norvegijos partneriais. Gauta daug naudingos informacijos. 2021 m. gruodį patvirtinta Dinaminės apsaugos vystymo koncepcija, darbo grupės siūlytas dinaminės apsaugos apibrėžimas įtrauktas į naująjį bausmių vykdymo kodekso projektą.

Pavyko suderinti daugelio vadovų ir specialistų požiūrį ir sutarti, kad dinaminė apsauga yra darbo metodas, kurį taiko visi, nepriklausomai, kuriame skyriuje bedirbtų. Dinaminė apsauga yra būdas per nuteistojo pažinimą, profesionalų santykį ir pozityvų bendravimą valdyti rizikas ir užtikrinti saugumą bei siekti nuteistojo pokyčio. Šis metodas gali pagerinti bendrą mikroklimatą įstaigose, pagerinti pačių pareigūnų savijautą.

Norvegijos partneriai kovo mėnesio susitikimo su darbo grupe iš Lietuvos metu įvertino produktyvų bendradarbiavimą ir diegiamą Lietuvoje požiūrį į dinaminę apsaugą, kuris atitinka Europos Tarybos rekomenduojamus standartus ir užtikrina etikos principų laikymąsi.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. kovo 29 d. 10:30