Naujienos

Stiprinama laisvės atėmimo bausmę atlikusių asmenų integracija į visuomenę

2019-06-06

2019 m. birželio 6 d. Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas susitiko su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovais- Violeta Murauskaite, vyriausiaja patarėja pažeidžiamų grupių klausimais, Tautvydu Venciumi, Piniginės paramos ir būsto skyriaus vyriausiuoju specialistu, bei nevyriausybinių organizacijų atstovais- Milda Bliumenzoniene, Lietuvos kalinių globos draugijos pirmininko pavaduotoja ir Raimonda Čižauskaite, Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ Nuteistųjų konsultavimo centro vadove.

Susitikimo metu aptartas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su Kalėjimų departamentu rengiamas laisvės atėmimo bausmę atlikusių asmenų integracijos į visuomenę modelis – svarstyti pasiūlymai dėl esamos integracijos laisvės atėmimo bausmę atlikusiems asmenims sistemos pokyčių, teisės aktų keitimo, finansavimo bei suinteresuotų institucijų bendradarbiavimo schemos parengimo. Rengiant projektą taip pat dalyvauja nevyriausybinės organizacijos ir savivaldybių atstovai.

Neabejotinai sutariama, kad išėjusiųjų iš įkalinimo įstaigų asmenų socialinė integracija į visuomenę turi prasidėti dar asmeniui esant įkalinimo įstaigoje ir būtų nuosekliai tęsiama išėjus į laisvę konkrečioje savivaldybėje. Todėl ypač svarbus išankstinis ir planingas asmens rengimas gyvenimui laisvėje, įvertinus jo individualius poreikius ir situaciją. Svarbus visų suinteresuotųjų institucijų bendradarbiavimas tiek laisvės atėmimo vietose, tiek vietų savivaldos lygmenyje, palydint bausmę atlikusius asmenis į tolimesnį gyvenimą be nusikaltimų. Todėl sutarta ir toliau aktyviai bendradarbiauti nuteistųjų resocializacijos klausimais, siekiant padėti bausmę atlikusiems asmenims sėkmingai integruotis visuomenėje ir pakartotinai nenusikalsti.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. birželio 7 d. 08:00
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos