Naujienos

Šiauliuose, Vilniuje ir Pravieniškėse nuteistieji padėjo tvarkyti kapines

Jau treti metai Vilniaus pataisos namų Pusiaukelės namų nuteistieji prieš Mirusiųjų atminimo dieną tvarko Vilniaus mieste esančias kapines.
Šiemet keturis spalio šeštadienius (5, 12, 19, 26 dienomis) po 15–18 Pusiaukelės namų nuteistųjų ir specialistai talkino UAB „Stebulė“, su kuria Vilniaus pataisos namai bendradarbiauja (šios įmonės administracija, esant poreikiui, suteikia galimybę Pusiaukelės namams naudotis įmonės aplinkos tvarkymo įranga, kai reikia išveža žaliąją masę iš Pusiaukelės namų teritorijos), – tvarkė Vilniaus miesto dideles ir mažas kapines: griebė lapus, nešiojo į išvežimo vietą į šiukšlių maišus sudėtą žaliąją masę.
Nuteistieji šauniai padirbėjo, o įmonės administracija buvo patenkinta talkininkų darbu. Tokie aplinkotvarkos darbai sudaro sąlygas nuteistuosiems susimąstyti apie tam tikras žmogaus gyvenimo vertybes, taip pat padeda keisti visuomenės požiūrį į nuteistąjį.

Artėjant Vėlinėms, Šiaulių tardymo izoliatoriaus ūkio aptarnavimo būrio nuteistieji aktyviai dalyvavo Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacijos organizuotoje rudeninėje talkoje, tvarkant  Šiaulių miesto senąsias kapines. Nuteistieji kartu su miestiečiais grėbė lapus, rinko šiukšles, valė kapinių teritoriją ir joje esančius takelius. Talkos dalyviai ne tik sutvarkė kapines, bet ir pabendravo, pasidalijo mintimis apie išgyventas netektis ir apie tai, kokią vietą kiekvieno gyvenime užima pagarba išėjusiesiems Anapilin.
Nuteistieji noriai dalyvauja visuomenei naudingoje veikloje, tokios talkos prisideda prie nuteistųjų resocializacijos, leidžia nepamiršti socialinių įgūdžių, suprasti švarios aplinkos svarbą ir netapti atstumtaisiais visuomenėje, o visuomenei - neatstumti nuteistųjų, priimti pozityviai grįžtančius į visuomenę, atlikus laisvės atėmimo bausmę.

Šių metų spalio 30 d., prieš artėjančią visų Mirusiųjų dieną, Pravieniškių pataisos namų atvirosios kolonijos Trečiojo sektoriaus nuteistieji ėmėsi gražios iniciatyvos.
Nuteistieji, kuriems suteikta teisė vykti be sargybos ar palydos už pataisos įstaigos ribų, vadovaujami Resocializacijos skyriaus specialisčių Jurgos Barteškienės ir Viktorijos Styraitės, bei bendradarbiaudami su Rumšiškių seniūnija ir Rumšiškių parapija, padėjo tvarkyti Rumšiškių kapines.
Šiose kampinėse palaidoti ne tik šio gražaus Lietuvos miestelio gyventojai, bet ir Pravieniškių pataisos namuose bausmę atlikinėję ir anksčiau laiko anapilin išėję nuteistieji.
Ne vienas čia besidarbavęs nuteistasis prisiminė ir savo jau mirusius artimuosius bei žvelgdami į šios egzistencijos trapumą bandė surasti savo gyvenimo prasmę.
Kaip pasakojo šiai akcijai vadovavusi Resocializacijos skyriaus specialistė Viktorija Styraitė, nuteistieji po darbo grįžo pavargę, tačiau visi jautėsi tarsi nuveikę kažką prasmingo ir jautė didelį moralinį pasitenkinimą. Taip pat įstaigos specialistė džiaugėsi, jog ši akcija tapo gražia tradicija.
Tai yra tikrai veiksminga ir gera priemonė nuteistųjų resocializacijai bei integracijai į visuomenę, nes čia amžinojo poilsio vietoje išnyksta, bet koks priešiškumas, išankstinės nuostatos ir atsiranda pamąstymai apie laiko tėkmę ir gyvenimiškąsias tiesas. Juk ne be reikalo sakoma: iš dulkės atėję, dulkėmis pavirsime.

Informacija atnaujinta 2019 m. spalio 31 d. 14:56

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos