Naujienos

Šiaulių kalėjime - naujo nuteistųjų spektaklio premjera

2023-08-04

Liepos 28 dienos popietę Lietuvos kalėjimų tarnybos Šiaulių kalėjimo teritorija pasipuošė nuteistųjų darbo piešiniais, rankdarbiais bei teatro rekvizitais. Šventinę nuotaiką sukūrė ne tik meniškai padekoruota alėja su šiais metais Lietuvos istorijos jubiliejus menančiais įvykiais, alėjos pabaigoje, krepšinio aikštelėje, įrengta teatro sale, bet ir įvairiaspalviais savo kurtais kostiumais vaidinimui pasipuošę nuteistieji. Spektaklis buvo organizuotas šalia režiminio korpuso, kad kuo daugiau kamerose esančių nuteistųjų galėtų pasimėgauti renginiu.

 

Nuteistasis V. L. šį kartą surežisavo spektaklį „Atpildas“. Spektakliui, skirtingai nuo ankstesnių, scenarijų sukūrė patys nuteistieji, dalis pasakojimų ir įvykių buvo paimta iš asmeninės patirties. Spektaklyje vaizduojama Pragaro valdovo Liuciferio ir Rojaus vartų sargo arkangelo šv. Gabrieliaus kova dėl mirusių vėlių, tarpininkaujant ir lemiamą žodį tariant šv. Petrui. O vėlių būta visokių: ir alkoholikas smurtautojas, ir gydytojas kyšininkas, ir vagis recidyvistas, ir gestapo karininkas... Į šią kompaniją taip pat įsimaišė ir buvęs kalėjimo viršininkas, kuriam „kažkokiais būdais“, nežinant net Liuciferiui, pavyko prasmukti į pragarą ir susigrumti su velniais, kur jis ne tik užsidirbo mėlynę, bet ir nulaužęs velniui ragą atsidūrė prie šv. Petro slenksčio. Tiek Pragaro, tiek ir Rojaus atstovai įtikinėjo šv. Petrą, kad vienas ar kitas nusidėjėlis pasitaisys ir bus tinkamas jų globai. Spektaklio pabaigoje tik kalėjimo viršininkui buvo leista grįžti į žemę ir tęsti savo tolesnę veiklą.

 

Susirinkusius svečius ir aktorius pasveikino laikinai Šiaulių kalėjimo viršininko pareigas einantis Paulius Blažukas ir laikinoji kalėjimo Resocializacijos skyriaus viršininkė Skaistrė Andrulienė. Jie negailėjo šiltų žodžių šį kartą net save pranokusiems nuteistiesiems. Kadangi nuteistajam, spektaklių režisieriui V. L. teismas sumažino bausmės laiką ir jam atsivėrė galimybė anksčiau išeiti į laisvę, šis pažadėjo, kad jeigu ir nespės pastatyti naujo spektaklio, savo patirtį perduos kitiems ir ši teatro tradicija bus tęsiama.

 

Renginys sulaukė ir Šiaulių kalėjimo partnerių dėmesio: į spektaklį atvyko Šiaulių vyskupijos Šeimų centro, Šiaulių miesto Saulėtekio gimnazijos ir nevyriausybinės organizacijos „Prirašytos rankos“ atstovai. Jų nuomone, nuteistieji labai pasistengė ir suorganizavo tikrai aukšto lygio nuotaikingą renginį ir taip prieš savaitgalį visiems suteikė gerą nuotaiką.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. rugpjūčio 4 d. 10:49