Naujienos

Prevenciškai pradedami tirti pataisos įstaigų darbuotojai

2020-04-21

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, prevenciškai dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) periodiškai bus tiriami laisvės atėmimo  įstaigų pareigūnai ir darbuotojai, taip pat Laisvės atėmimo vietų ligoninės darbuotojai, turintys tiesioginių kontaktų su suimtaisiais ar nuteistaisiais.
Prioritetine tvarka, pirmieji tyrimai pradedami atlikti įkalinimo įstaigose dirbantiems sveikatos priežiūros specialistams. Užtikrinant saugų bausmių vykdymo sistemos pareigūnų ir darbuotojų testavimą, jau  patikrinti sveikatos priežiūros darbuotojai paims mėginius iš likusių įkalinimo įstaigų pareigūnų ir darbuotojų.
Laisvės atėmimo vietų ligoninės Pirminės sveikatos priežiūros skyriaus ir jo padalinių sveikatos priežiūros specialistai yra baigę mokymus pagal nuotolinę Krizių tyrimų centro programą,  turi specialių žinių, reikalingų saugiam mėginių paėmimui iš testuojamų asmenų.
Paimti mėginiai bus pristatomi į visą parą dirbančias laboratorijas Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose, atliekančias tyrimus dėl Covid-19 infekcijos pagal regionus, kuriuose yra pataisos įstaigos. Šios laboratorijos tap pat aprūpins  įstaigas mėginiams paimti reikalingomis priemonėmis.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. balandžio 21 d. 16:54