Naujienos

Pravieniškių nuteistieji atliko niekuomet scenoje negirdėtą V. Kernagio dainą

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos scenoje atliekamų Vytauto Kernagio dainų atvyko paklausyti žinomo dainininko šeimos nariai – dukra Eglė, sūnus Vytautas su savo sūnumi. Į Pravieniškes juos pakvietė patys nuteistieji, kurie sukūrė grupę ir nemažai repetavę surengė koncertą „Mūsų dienos kaip šventė“, skirtą maestro V. Kernagio atminimui. Eglė Kernagytė šia proga pirmą kartą savo gyvenime lankėsi įkalinimo įstaigoje.

„Pirmą kartą esu tokioje vietoje, bet galiu tik patvirtinti, kad muzika gyvena visur. Man tėčio muzika – atrodo, kad jis kalba su klausytoju tomis dainomis. Tai ir čia, manau, kad žmonės, jeigu išgirsta tai, kas sakoma dainose, yra gerai. Ir jeigu kažkas neranda atsakymų į kažkokius gyvenimo klausimus, tai tegu paklauso Kernagio“, - sako Eglė.

Tuo tarpu Vytautas Kernagis jaunesnysis Pravieniškėse jau buvo apsilankęs anksčiau, išgirdęs tėčio dainas atliekančius nuteistuosius, jiems įteikė savotišką dovaną – namuose atrastą V. Kernagio dainą, kuri anksčiau niekuomet taip ir nebuvo sudainuota viešai. Kernagių šeimai buvo jautrus momentas – Pravieniškėse išgirsti pirmą kartą atliekamą V. Kernagio dainą „Ašarų medis“.

„Buvau susitikęs anksčiau su šitais vyrais. Jie mane pakvietė. Kaip šeima džiaugiamės, kad Vytauto Kernagio kūryba neturi sienų ir yra svarbi visiems. Net čia. Atvežėme ir natų knygų, ir kompaktinių diskų padovanojome, kad muzikuotų, kurtų žmonės toliau“, - pasakojo Vytautas Kernagis jaunesnysis.

Grupę „Lietaus šviesa“ įkalinimo įstaigoje įkūrusių nuteistųjų gyvenimo istorijos įvairios. Kai kurie muzikavę laisvėje, kai kurie pradėjo tik įkalinimo įstaigoje, bet kol nebuvo motyvo – koncerto, viešo pasirodymo – sako, tik šiaip pabrazdindavę gitara. Kalintiems muzikantams labai svarbus įvertinimas ir V. Kernagio artimųjų, ir kitų iš laisvės į koncertą pakviestų žmonių. Į savo surengtą koncertą jie pasikvietė ir dažniau juos lankančių politikų ir kultūros žmonių – režisierių Emilį Vėlyvį, poetę Dalią Teišerskytę, atlikėją Aleksandrą Makejevą.

„Nesvarbu, kokioje situacijoje atsidūrę žmonės, svarbu, kad yra jų noras eiti į priekį, kurti. Šita jų muzika – jau yra žingsnis. Nes gali sėdėti nevilty, bet tik tokie dalykai veda į priekį. Žmogų galima įvaryti į kampą ir ten jį palikti, bet taip jo niekada ir neištrauksime iš tos juodumos. Visi mes esame žmonės. Aš neretai lankausi tokiose vietose, ir Marijampolės, ir Panevėžio pataisos namuose buvau, irgi pakoncertuoju nuteistiesiems, kalbuosi“, – sakė nuteistųjų koncerto atvykęs paklausyti Aleksandras Makejevas.

Į muzikinę grupę susibūrusiems nuteistiesiems daug talkino pataisos namų darbuotojai, ir netgi savanoriai iš laisvės. Aktorius Marius Repšys ne tik padėjo vesti renginį, bet ir prisidėjo prie grupės grodamas saksofonu. Kai kurias dainas nuteistieji dainavo kartu su darbuotojais, įtraukė ir administracijos atstovų.

 

Informacija atnaujinta 2022 m. lapkričio 30 d. 14:11