Naujienos

Pravieniškių bendruomenei buvo pristatytas „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos gerinimo“ projektas

2021-12-21

Pravieniškių miestelio žmonės 2021 m. gruodžio 20-sios vakarą susirinko išklausyti atvykusių Kalėjimų departamento atstovų, kurie papasakojo, kaip ateityje bus vystoma visos bausmių vykdymo sistemos ir konkrečiai Pravieniškėse esančių pataisos namų – atvirosios kolonijos nuteistųjų resocializacija ir infrastruktūra.

„Kartu su partneriais iš Norvegijos karalystės įgyvendinamu projektu „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos gerinimas“ yra siekiama užtikrinti veiksmingą nuteistųjų resocializacijos procesą, sukurti efektyvią personalo profesinio mokymo ir kompetencijų ugdymo sistemą, taip pat sudaryti optimalias kalinimo, nuteistųjų resocializacijos, darbo ir personalo ugdymo sąlygas“, - pristatinėdama projekto tikslus Pravieniškių bendruomenei sakė projekto vadovė Jolanta Beliavskienė.

Pravieniškių gyventojams buvo papasakota apie planuojamas veiklas Pravieniškių pataisos namų nuteistiesiems – elektrikų dirbtuves, apželdinimo, daržininkystės, vairavimo teorijos užsiėmimus, maisto gamybos įgūdžių ugdymą, Tapybos ir keramikos menų studijos įrengimą.

Taip pat seniūnijoje susirinkusiems žmonėms buvo pristatyta, kokius naujus objektus ketinama statyti ir įrengti pagal su Norvegijos partneriais vystomą projektą Pravieniškių pataisos namuose.

Pravieniškių gyventojai turėjo nemažai klausimų dėl Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos veiklos. Jie sužinojo, kodėl keičiantis bausmių politikai vis daugiau nuteistųjų kali atviro tirpo įkalinimo įstaigose, tokiose kaip pusiaukelės namai ar atvirosios kolonijos. Žmonės aktyviai diskutavo apie bendruomenės galimybes bendradarbiauti su pataisos namais. Buvo sutarta pasirašyti bendradarbiavimo sutarčių, o Kalėjimų departamento ir Pravieniškių pataisos namų atvirosios kolonijos atstovai ketina dažniau rengti panašius susitikimus, diskusijas su Pravieniškių bendruomene.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. gruodžio 21 d. 14:11