Naujienos

Pataisos namuose – ekskursija darbuotojų artimiesiems

Pataisos namuose dirbančių asmenų artimiesiems labai svarbu įsivaizduoti ir suprasti, kokioje aplinkoje jų artimi žmonės dirba, įvertinti, su kokiais įvairiais žmonėmis bendrauja bei kokių pastangų reikia kalbant su kiekvienu, priimant įvairias nuteistųjų emocines ar psichologines būkles. Atsižvelgiant į tai, Alytaus pataisos namuose pirmą kartą buvo organizuota ekskursija, skirta darbuotojų artimiesiems. Į pataisos įstaigą atvykę darbuotojų šeimų nariai galėjo pamatyti įkalinimo įstaigą, darbuotojų darbo aplinką, kiek įmanoma, nuteistųjų buitį.

Ekskursijos metu darbuotojų šeimų nariai aplankė pataisos namų muziejų, susipažino su kinologo ir dresuoto jo partnerio – šuns – darbu ir treniruotėmis, taip pat turėjo galimybę pamatyti nuteistųjų gyvenamąsias patalpas, areštinės patalpas, uždarą zoną. Tikimasi, kad ši idėja padės darbuotojams ir jų šeimoms geriau suprasti vieni kitus, vertinti pareigūnų darbą, įvairias jų emocijas, kai po darbo jie gali būti nekalbūs ar pavargę, palaikyti įkalinimo įstaigų darbuotojus.

Idėja organizuoti artimųjų ekskursijas kilo Resocializacijos specialistei Gerdai Kofeldaitei. Ji kreipėsi į kolegą iš Saugumo valdymo skyriaus – Nerijų Futramentą, kad šis papasakotų apie darbą pataisos namuose, savo ilgametę patirtį ir sukauptas žinias. Įkalinimo įstaigų darbuotojų darbo sąlygos, jų pasirengimas, nusiteikimas ypatingai misijai, psichologinė ir emocinė būsena, darbo krūviai reikalauja ne mažesnio dėmesio, kaip ir nuteistųjų kalinimo sąlygos.

Idėjos iniciatoriai manė, kad užteks dviejų lankytojų grupių į pataisos namus, bet po pirmųjų apsilankymų pamatė, kad norinčiųjų skaičius kasdien didėja, todėl ekskursijos artimiesiems bus tęsiamos. Daugelis apsilankiusių žmonių džiaugėsi pamatę ne kino filmuose demonstruojamą, o tikrą pataisos įstaigų ir jų darbuotojų darbo aplinką.

 

Informacija atnaujinta 2022 m. lapkričio 29 d. 12:49