Naujienos

Paskaita apie pyktį ir smurtą

Vis dažniau įvykdoma nusikaltimų, kurių atsiradimo priežastis yra pyktis, agresija ir fizinė prievarta: gadinami daiktai, užpuolami, sužalojami ar net nužudomi žmonės. Vilniaus pataisos namų Socialinės reabilitacijos skyriaus Pusiaukelės namų poskyryje 65 proc. nuteistųjų, t. y., daugiau nei pusė, atlieka laisvės atėmimo bausmę už smurtinio pobūdžio nusikaltimus. Agresijos ir smurto panaudojimas ir negebėjimas valdyti pykčio yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių padaromi teisės pažeidimai.

Esant poreikiui, 2019-01-28 Vilniaus pataisos namų Socialinės reabilitacijos skyriaus Pusiaukelės namų poskyryje įvyko dviejų Vilniaus universiteto Teisės psichologijos magistrantūros studijų II kurso studenčių parengta paskaita tema: „Pykčio valdymas“, kurioje dalyvavo 9 nuteistieji. Renginį organizavo Pusiaukelės namų poskyrio specialistė Gintarė Gerybaitė.

Per paskaitą nuteistiesiems buvo pateiktos priežastys, dėl kurių kyla pyktis, galimos pasekmės slepiant pyktį, pateikta informacija, kuo pyktis gali būti naudingas ir kuo žalingas. Aptarta, kas yra smurtas ir kokios yra jo rūšys, kokios yra smurto pasekmės smurtaujančio asmens artimiesiems, aptarti konflikto sprendimo būdai. Nuteistieji dalyvavo temos aptarime ir dalinosi patiriamais jausmais bei gyvenimo situacijomis.

Informacija atnaujinta 2019 m. sausio 29 d. 16:27

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos