Naujienos

Panevėžio pusiaukelės namai paminėjo vienerių metų sukaktį

2022-11-21

Panevėžio pusiaukelės namai, kuriuose nuteistieji intensyviai rengiami paleidimui į laisvę, šventė vienerių metų veiklos sukaktį.

 

Darbuotojai su nuteistaisiais ruošėsi šventei, kepė pyragus. Per bendrą minėjimą buvo aptarti pirmųjų metų rezultatai - per pirmuosius įstaigos veiklos metus čia gyveno 25 nuteistieji, 98 procentai asmenų, pateikusių prašymus dėl lygtinio paleidimo, lygtinio paleidimo komisijos ir teismo sprendimu buvo paleisti į laisvę. Socialinės darbuotojos pasidžiaugė sėkminga pusiaukelės namų veikla, palinkėjo nuteistiesiems vertinti jiems suteiktą galimybę bausmę tęsti Pusiaukelės namuose, keisti gyvenimo būdą, turėti pereinamąjį laikotarpį integruojantis į visuomenę prieš išeinant į laisvę. Pasidžiaugta, kad buvę Pusiaukelės namų gyventojai po paleidimo į laisvę užsuka aplankyti darbuotojų, pasipasakoja kaip gyvena. Taip kuriamas grįžtamasis ryšys ir gaunama informacija apie tolesnį buvusių nuteistųjų gyvenimą.

 

Panevėžio pusiaukelės namai, esantys vieni iš penkių šalyje esančių pusiaukelės namų, yra įsikūrę trijų aukštų pastate, jame įrengti 9 gyvenamieji kambariai nuteistiesiems. Iš viso yra 20 vietų, skirtų vyrams ir moterims, iš kurių viena įrengta neįgaliajam. Antrajame ir trečiajame pastato aukštuose įrengta po 4 gyvenamuosius kambarius, kuriuose gali įsikurti po 2 ar 3 nuteistuosius, taip pat yra bendro naudojimo patalpos: virtuvėlės-valgomieji, sanitarinės patalpos – tualetai, dušai, prausyklos. Vyrai ir moterys gyvena atskiruose pastato aukštuose.

 

Primename, kad nuteistieji gyventi Pusiaukelės namuose atrenkami pagal griežtus LR bausmių vykdymo kodekse numatytus kriterijus, šią atranką vykdo Kalėjimų departamento direktoriaus sudaryta komisija. Pusiaukelės namuose bausmę atliekantys nuteistieji gali be apribojimų naudotis pinigais, privalo patys apsirūpinti maistu, drabužiais, avalyne ir higienos priemonėmis. Nuteistiesiems leidžiama turėti mobilųjį telefoną, kompiuterį, televizorių, naudotis internetu. Savaitgaliais jie gali išvykti į namus ar aplankyti artimųjų giminaičių.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. lapkričio 22 d. 13:27