Naujienos

Panevėžio kalėjime - susitikimas su Vaiko teisų apsaugos skyriaus atstovais

2023-05-11

Įgyvendinant motinystės įgūdžių lavinimo programą, Lietuvos kalėjimų tarnybos Panevėžio kalėjimo vaikų (kūdikių) namuose bei Vaiko ir motinos name už Panevėžio kalėjimo teritorijos ribųlankėsi Panevėžio apskrities Vaiko teisų apsaugos skyriaus atstovės.

 

 

Susitikime buvo kalbėta apie tėvų atsakomybę, jų pareigas ir teises vaikų atžvilgiu, geriausių vaiko interesų užtikrinimą bei tinkamų, saugių, vaiko poreikius atitinkančių gyvenimo sąlygų sudarymą. Per susitikimą diskutuota apie galimus vaiko teisių pažeidimus, jų nagrinėjimo tvarką, aptartos smurto prieš vaikus formos bei vaiko teisų apsaugos specialistų veiksmai reaguojant į bet kokį galimą vaiko teisių pažeidimą. Buvo suteikta informacija apie prevencinės ir kitos pagalbos vaikui ir šeimai organizavimą. Atliekančios bausmę moterys aktyviai diskutavo, kėlė joms rūpimus klausimus.

 

Panevėžio kalėjime šiuo metu bausmę iš viso atlieka 189 moterys, iš jų - 4 nėščioms moterims ir 5 mamoms su vaikais jų pageidavimu sudarytos sąlygos pačioms auginti ir prižiūrėti vaikus Panevėžio kalėjimo teritorijoje esančiuose vaikų (kūdikių) namuose bei Vaiko ir motinos name už Panevėžio kalėjimo teritorijos ribų.

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. gegužės 12 d. 14:57