Naujienos

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 3-iajame sektoriuje sėkmingai taikomi dinaminės apsaugos principai

2018-09-17

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 3-iajame sektoriuje startavo dinaminės apsaugos modelis, parengtas remiantis gerąja norvegų pareigūnų praktika.

Svarbiausi dinaminės apsaugos principai – profesionalumas, bendradarbiavimas, geresnis nuteistojo pažinimas, kad, siekiant teigiamų rezultatų, būtų galima prognozuoti jo ketinimus bei elgesį. Taikant šį modelį, modernizuojamos apsaugos sistemos ir vykdomos prevencinės užimtumo priemonės.

Nuteistųjų apsauga užtikrinama naujai įdiegtomis inžinerinėmis bei techninėmis priemonėmis. Kaip vieną iš naujovių galima paminėti įsigytą keturratį, kurį naudodami pareigūnams sparčiau reaguos į apsaugos pažeidimus.

Laikantis prevencinio užimtumo priemonių plano, nuteistieji dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose: „Integracijos į darbo rinką galimybės ir konkurencija“, „Neigiamos gyvenimiškos patirties analizė“, „Asmeniniai finansai, kaip juos valdyti?“, „Žalingi įpročiai žmogaus gyvenime, individualus kelias jų atsisakant“, taip pat renginiuose, skirtuose Tarptautinei savižudybių prevencijos dienai bei Tarptautinei raštingumo dienai paminėti.

Šiuo metu intensyviai rengiamasi netradiciniams renginiams – „Žalgirio“ fanų sueigai „Dar kartą – tik geriau“ ir renginiui, skirtam paminėti Vilniaus įkūrėjo Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino dieną.

Užsiėmimai nuteistiesiems organizuojami ne pagal trafaretą, jie neįspraudžiami į formalius rėmus, renginiuose vyrauja draugiška, laisva atmosfera, leidžianti atskleisti nuteistųjų kūrybingumą ir įtraukianti juos į aktyvias diskusijas. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 3-iojo sektoriaus nuteistieji džiaugiasi naujais užsiėmimais, vertina juos kaip galimybę išsivaduoti nuo rutinos ir teigia, kad tokie renginiai labai praskaidrina kasdienybę.

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. rugsėjo 17 d. 12:36
 

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos