Naujienos

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl prekybos poveikiu, dokumentų klastojimo

2018-09-14

Rugsėjo 14 d. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Imuniteto skyrius pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 226 str. 1 d., 300 str. 1 d., dėl prekybos poveikiu, dokumentų klastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu.

Tyrimas buvo pradėtas gavus informacijos apie darbuotojo, sulaikymo dieną dirbusio Vilniaus pataisos namuose ir buvusio bausmių vykdymo sistemos pareigūno, galbūt vykdomas nusikalstamas veikas.

Įtariama, kad šie asmenys, veikdami bendrininkų grupėje su kitais asmenimis, už piniginį atlygį pažadėjo kitiems asmenims gauti ir gavo suklastotus aukštąjį išsilavinimą patvirtinančius dokumentus.

Tyrimo metu, gavus informacijos apie pagamintų suklastotų dokumentų perdavimo užsakovams vietą ir laiką, 2018-09-10 buvo surengta pasala. Bendradarbiaujant su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais, su įkalčiais buvo sulaikyti įtariamieji asmenys.

Atlikus kratas įtariamųjų gyvenamosiose vietose bei naudojamose transporto priemonėse, buvo rasti suklastoti dokumentai bei kiti tyrimui reikšmingi daiktai.

Ikiteisminio tyrimo metu pranešimai apie įtarimus dėl nusikalstamų veikų padarymo įteikti 6 asmenims, jie buvo sulaikyti 48 valandoms.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. rugsėjo 14 d. 09:53
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos