Naujienos

Menininkai koncertuos Lukiškėse ir kituose kalėjimuose

Pianistas Darius Mažintas kartu su kitais klasikinės muzikos atlikėjais ir labdaros fondu „Looking at the stars“ rengia naują koncertų turą Lietuvos įkalinimo įstaigose. Šiemet toks labdaros koncertas rengiamas išskirtinai ne vien nuteistiesiems. Klasikinė muzika skambės ir jau buvusiame Lukiškių kalėjime, ten koncertuos Petras ir Lukas Geniušai. Vėliau įvairių klasikinės muzikos atlikėjų koncertai bus dovanojami Marijampolės, Vilniaus, Alytaus, Panevėžio pataisos namų, Kauno tardymo izoliatoriaus ir Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos nuteistiesiems.

„Mūsų pagrindinis tikslas – sugrąžinti orumą ir įžiebti viltį, kam jų labiausiai trūksta, tiesti tiltus tarp mūsų klausytojų auditorijų ir visuomenės“, - sakoma koncertus remiančio labdaros fondo prisistatyme.

Tuo tarpu jau trečius metus įkalinimo įstaigose koncertuojantys menininkai jaučiasi įkvėpti, kad gali savo atliekamais kūriniais suteikti vilties ypatingai publikai. Pasak D. Mažinto, nuteistieji skiriasi nuo vartotojiškai nusiteikusios įprastos publikos. Kai kurie bausmes atliekantys žmonės dovanotuose koncertuose pirmą kartą gyvenime išgirsta gyvai skambančią žinomų klasikos kūrėjų muziką, kai kurie jos nesupranta, būna – išeina iš salės, bet kai kurie – sėdi nuščiuvę visą koncertą.

„Jų jausmai ir išgyvenimai labai nuoširdūs ir tikri. Esu įsitikinęs, kad muzika gali padėti žmonėms pasikeisti ir džiaugiuosi galėdamas suteikti tą pagalbą“, - sako pianistas D. Mažintas

Kalėjimų departamentas jau kelerius metus sėkmingai bendradarbiauja su fondu „Looking at the stars“  . Unikali labdaros organizacija dovanoja klasikinės muzikos renginius neįprastoms klausytojų auditorijoms – kaliniams, senjorams, pabėgėliams, dabar taip pat ir karo zonoje atsidūrusiems žmonėms.

„Esame nepaprastai dėkingi menininkams ir labdaros fondui už tokią dovaną ir iniciatyvą. Tokie aukšto lygio koncertai, renginiai, taip pat ir fondo dovanojami filmai nuteistiesiems daug prisideda prie pozityvios atmosferos kūrimo ir nuteistųjų elgesio pokyčių kalinimo vietose“, - sako Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.

Informacija atnaujinta 2022 m. rugsėjo 29 d. 09:04