Naujienos

Ieškoma galimybių nuteistųjų kūrybai ir meno pažinimui

Laisvės atėmimo vietų ligoninės Resocializacijos skyriaus darbuotojai ieškodami būdų, kaip nuteistieji galėtų išmokti iš naujo įvertinti aplinką ir patirtis, išbristi iš neigiamų emocijų, padėti žiūrėti į senus dalykus naujai, atgauti savo jautrumą, pateikė idėją, kad menas plačiąją prasme galėtų visa tai padėti įgyvendinti.

Ne paslaptis, kad laisvės atėmimo bausmę atliekantys nuteistieji gyvena jautrumą praradusiame pasaulyje. Galbūt dėl to, kad kiekvieną dieną kartoja tuos pačius rutinos veiksmus, o televizijos laidų formuojamos patirtys atrodo kur kas patrauklesnės nei jų pačių. Dažnai visas jų gyvenimas ir pasaulis atrodo ribotas, jie tiesiog darosi viskam apatiški.

Ieškodami naujų socialinių partnerių, kurie ugdytų gebėjimus save išreikšti per meno prizmę, kreipėsi su pasiūlymu bendradarbiauti į Kaišiadorių meno mokyklos administraciją.

Šis ruduo atnešė naujų patirčių ir iššūkių. Laisvės atėmimo vietų ligoninėje apsilankė Kaišiadorių meno mokyklos atstovai. Vizito tikslas - bendradarbiavimas tarp įstaigų, siekiant per muzikos garsų gamas, spalvų paletę, žodžio galią bei prasmę, kartu kurti bendrystę. Taip pat žadinti nuteistųjų norą pažinti save iš naujo, skatinant savyje ieškoti savybių, galinčių tapti naujo gyvenimo pradžia.

Susitikime dalyvavę nuteistieji, dalinosi savo pojūčiais, jog dažnas jų susitelkia į neigiamus dalykus: nesėkmes, problemas, sudėtingus procesus, o menas padeda aplink save ieškoti grožio, gali padėti ne tik patirti teigiamas emocijas, bet ir tvirtai išgyventi blogąsias, atgauti vidinę pusiausvyrą.

Kaišiadorių meno mokyklos atstovai po susitikimo dalinosi savo įspūdžiais – bendradarbiavimas apims tokias veiklas kaip dailė, muzika, dramos terapija. Pabendravę su nuteistaisiais – jie pamatė kitokią gyvenimo pusę, liko neįkainojama patirtis, miela buvo gauti nuteistųjų rankomis gamintą floristinę puokštę ir medinę dėžutę, o svarbiausia – norą pradėti veikti. Tikimasi, kad naujos veiklos ir patirtys leis nuteistiesiems atrasti savąjį stiprybės raktą.

Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 5 d. 11:41