Naujienos

Ekskursijos į pataisos namus ir pokalbiai su darbuotojais domina moksleivius

Alytaus pataisos namuose lankėsi Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos 10 klasės moksleiviai su juos lydinčia auklėtoja. Pristatant pataisos namų veiklą moksleiviams buvo parodytas pataisos namų jubiliejaus proga parengtas filmas. Jame buvo galima pamatyti visą pataisos namų teritoriją iš oro, taip pat patalpas iš vidaus, apie savo darbą pataisos namuose papasakojo ilgamečiai pataisos namų darbuotojai, savo darbo įstaigoje patirtimi pasidalino psichologai ir socialiniai darbuotojai. Fizinio pasirengimo instruktorius trumpai papasakojo apie pareigūnų fizinį pasirengimą, vykstančias treniruotes ir mokymus. Taip pat buvo papasakota, kiek įvairių sričių darbuotojų dirba šioje įstaigoje bei pristatyti pagrindiniai du skyriai: Saugumo valdymo ir Resocializacijos. Atsakyta į klausimus, kaip tapti pataisos sistemos pareigūnu ar kitu specialistu.

Vaikai lankėsi įstaigos muziejuje, susipažino su nuteistųjų kūryba, meno dirbiniais, išradingumu slepiant draudžiamus daiktus. Pataisos namų pareigūnai supažindino su savo darbo specifika, pavyzdžiui, kaip atrasti draudžiamus gudriai paslėptus daiktus, parodė apgaulingai atrodančius vazonėlius, knygas, buities daiktus, kuriuose gudriai padarytose slaptavietėse buvo surasti telefonai ar kiti daiktai.

Vėliau moksleiviams savo darbą pristatė kinologai. Tarnybinis šuo demonstravo savo gebėjimus tiksliai vykdyti komandas, net stebint gausiam žiūrovų būriui. Puikia uosle pasižymintis keturkojis atrado paslėptą dėžutėje gumos gabalėlį, taip pat jį sudaro ir apuostęs iškabintus drabužius. Keturkojis pareigūnas sulaukė moksleivių aplodismentų ir nemenko susidomėjimo ir klausimų. Kinologai papasakojo apie savo darbą pataisos namuose, turimus šunis, įvairias jiems skiriamas užduotis, šunų specializaciją. Ekskursantai sužinojo, kiek kantrybės bei laiko tenka skirti profesionaliam tarnybinio šuns paruošimui.

Apsilankymas pataisos namuose ir moksleiviams, ir mokytojai pasirodė įspūdinga ekskursija. Netrukus Alytaus pataisos namai sulaukė ir daugiau prašymų leisti atvykti į įstaigą moksleiviams ir susipažinti su darbo joje ypatumais.

Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 3 d. 12:58