Naujienos

Antrajame sektoriuje sklido namus primenantis kūčiukų kvapas

Resocializacijos skyriaus viršininkės Daivos Čiurinskienės iniciatyva belaukiant Šv. Kalėdų pirmą kartą Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Antrajame sektoriuje sumanyta patiems išsikepti kūčiukų, dar kitaip liaudiškai vadinamų „šližikais“.

Šią gražią idėją palaikė ir Rumšiškių parapijos klebonas Gintas Rumševičius, kuris pakvietė nuteistuosius savanorius prisijungti prie šios prasmingos akcijos, pasigaminti ir patiems juos išsikepti.

Į klebono Ginto kvietimą atsiliepė didžiausi trys entuziastai – Antrojo sektoriaus koplytėlės parapijiečiai, kurie taip pat yra aktyvūs ir Nuteistųjų kolektyvų tarybos nariai.

Ši graži idėja netrukus buvo įgyvendinta. Nuteistieji gamybinėje teritorijoje minkė, kočiojo tešlą, formavo pusgaminius ir, prižiūrint administracijos darbuotojams, netrukus kūčiukus „pašovė“ į kepimo krosnį. Kepimo receptu pasidalino „Mažoji bendrija“ kepyklėlė. Bematant ką tik iškeptų kūčiukų kvapas pasklido po patalpas ir priminė namus.

Gamybos proceso metu nuteistieji dalinosi vaikystės prisiminimais, buvo kalbama apie gerus darbus, ramybės ir susikaupimo laikotarpį, visą laiką čia susirinkusius lydėjo Advento nuotaika. Praleistas laikas buvo smagus ir atrodė tirpte ištirpo, nors truko apie tris valandas. Kūčiukai gavosi ypatingai skanūs, juos norėjosi ragauti ir ragauti.

Informacija atnaujinta 2022 m. gruodžio 22 d. 14:33