Naujienos

Užgavėnės Pravieniškių pataisos namų-atvirojoje kolonijoje

Puoselėjant Užgavėnių tradicijas ir liaudies papročius bei juos populiarinant, skatinant nuteistųjų dalyvavimą pozityvaus užimtumo priemonėse, 2019 m. kovo 5 d. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Pirmajame, Antrajame ir Trečiajame sektoriuje vyko Užgavėnėms skirti renginiai.

 Pirmojo sektoriaus šventės organizatoriai kvietė visus nuteistuosius ir administracijos darbuotojus kartu „išvaryti žiemą iš kiemo“.

Pirmojo sektoriaus nuteistieji išbandė tarpusavyje jėgas virvės traukimo rungtyje, estafetėje bei blynų valgymo varžybose. Užgavėnių „Persirengėliai“ vaišino visus blynais, o aktyviausi dalyviai ir rungčių nugalėtojai buvo apdovanoti riestainiais ir saldžiosiomis dovanėlėmis.

Didelė vertybė yra bendrystė kolektyve, todėl pietų pertraukos metu, Pirmojo sektoriaus darbuotojai surengė bendrus šventinius Užgavėnių pietus, kurie jau tapo sena tradicija ir gyvuoja šiame sektoriuje daugelį metų.

Užgavėnių rytą Antrojo sektoriaus Reabilitacijos centre kvepėjo vanile ir sviestu, nuteistieji kartu su centro specialistėmis, kepė Užgavėnių blynus bei vaflius.

Žiemos šventėje vyko įvairios rungtys tarp reabilitantų (Lašininių ir Kanapinių komandų) išlaikant senąsias Užgavėnių tradicijas bei prijungiant naujoviškų estafečių.

Taip pat buvo renkama gražiausia Užgavėnių kaukė bei skanaujama net 5 rūšių blynų. Nuteistieji kelias savaites ruošėsi Užgavėnėms, gamindami įvairias kaukes iš popieriaus, lipalo, akrilo, odos atraižų, siūlų bei įvairių smulkmenų.

Trečiajame sektoriuje, prisimenant senąsias lietuvių tradicijas, įsikūrė Užgavėnių respublika. Nuteistieji aktyviai įsitraukė į Užgavėnių šventę, žinoma, prieš tai gerai pasiruošė. Jau kelias dienas prieš šventę jie gaminosi įvairiausias kaukes. Kai kurie iš nuteistųjų net patys nustebo netikėtai atsiskleidusiais gabumais ir fantazija. Daugiausiai laiko buvo sugaišta, gaminant įspūdingą Morę.

Nuo pat ankstyvo ryto virė darbas, buvo kepami blynai, ruošiama salė, kraunamas laužas. Prasidėjus šventei, Trečiojo sektoriaus nuteistieji gausiai rinkosi į ją, kur jų laukė įvairiausios rungtys - tai maišo mėtymas į taikinį, virvės traukimas ir kitos rungtys. Taip pat nuteistieji varžėsi, kas ilgiau išlaikys pakėlęs girą. Visose rungtyse buvo gausu dalyvių, nes „skaniaisiais“ prizais buvo apdovanojami ne tik nugalėtojai, bet ir visi dalyviai. Didžiausio šventės dalyvių susidomėjimo ir azarto sulaukė virvės traukimo rungtis.

Visi renginio dalyviai vaišinosi savo pagamintu Užgavėnių patiekalu – blynais. O kad varydami žiemą iš kiemo nesušaltų, gėrė karštą arbatą.

Trečiojo sektoriaus renginio kulminacija buvo Užgavėnių laužas, kurio liepsnose supleškėjo Morė, nusinešdama žiemos vargus.

Tradicinių švenčių minėjimas, skatina bendruomeniškumą bei lavina komandinio darbo įgūdžius.

Užgavėnių renginius įstaigoje organizavo Pirmojo, Antrojo ir Trečiojo sektorių Resocializacijos skyriaus darbuotojai ir nuteistųjų iniciatyvinės grupės.

 

Informacija atnaujinta 2019 m. kovo 6 d. 14:48

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos