Naujienos

Šviesuolių dirbtuvės

2018-10-25

Spalio 23 d. Alytaus pataisos namų nuteistieji buvo pakviesti į susitikimą su dr. Andriumi Kulikausku. Mokslų daktaras, filosofas, universiteto dėstytojas, šviesuolis pakvietė į savęs pažinimo, vertybinių klausimų apmąstymo užsiėmimą. Su mokslų daktaro pristatomu filosofiniu požiūriu, savianalize ir idėjomis panoro susipažinti nemažas būrys nuteistųjų. Tiesa, labiau gilintis į egzistencinius klausimus ir dalyvauti tolimesniuose užsiėmimuose pasiryžo tik 17 nuteistųjų.

Mokslo dirbtuvių metu buvo siūloma naujai pažvelgti į savo gyvenimą, egzistenciją, gvildenti svarbiausius ir giliausius žmogaus būties klausimus.

Dr. A. Kulikauskas mokė būdų, kaip galima tirti turimą klausimą. Kvietė pasidalinti pavyzdžiais iš savo gyvenimo, klausimus rūšiavo, dėliojo, ieškojo atsakymų ir toliau kėlė naujus klausimus. Patarė, kaip savarankiškai tirti kylančius klausimus.

Mokslininko keliamas tikslas – kad kiekvienas užsiėmimo dalyvis galėtų pasakyti: „Esu šviesuolis. Mąstau savarankiškai ir palaikau kitų savarankišką mąstymą“.

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. spalio 25 d. 16:52
 

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos