Naujienos

Pozityvūs pokyčiai Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose

2018-10-25

Kai 2016-aisiais Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų direktoriumi pradėjo dirbti Vytautas Lamauskas, kalėjimo subkultūra čia neegzistavo. Ataskaitose ir dokumentuose. O mėlynės ant vaikų veidų atsirasdavo „paslydus duše ar netyčia atsitrenkus į duris“.

V. Lamauskas atvirai pripažįsta, kad santvarka, grįsta baime ir smurtu, čia buvo gerokai įsišaknijusi ir tik pamatęs ją iš labai arti jis suprato, kad būtent subkultūra yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės iš įkalinimo įstaigų išeina nepasikeitę, o dažnai – netgi priešingai – sužvėrėję.„Kai susidūriau su subkultūra, man kiekviena diena buvo stresas, nežinojau, ką jos organizatoriai pasiūlys tą dieną: ar tai bus kažkoks masinis nepasitenkinimas, ar kažkokio vieno žmogaus išsišokimas, ar vėl nauja sumušta auka. Nors tuometėse ataskaitose buvo įrašyta, kad subkultūros neegzistuoja. Iš karto sakiau – ką čia bandote apgaudinėti?", – LRT.lt pasakoja nepilnamečių kalinimo įstaigos direktorius. Skaitykite daugiau Lrt.lt naujienų portale.

 

„Daug visko čia mačiau. Būdavo, padirba žmogus mėnesį ar kelis ir sako, kad daugiau nebegali. Psichologiškai tikrai nelengva. Pavargsti nuo nuteistųjų klausimų, problemų, nuo įvykių darbe ir išgyvenimų“, – LRT.lt sako Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų Socialinės reabilitacijos skyriaus specialistė Indrė Požėrienė, kalinčių nepilnamečių vadinama tiesiog auklėtoja. Jos kolegė Roberta Guseinovaitė atvira – pavojaus šiame darbe yra, bet svarbiausia – užsitarnauti vaikų pasitikėjimą. Skaitykite daugiau Lrt.lt naujienų portale.

 

Lrt.lt naujienų portalo informacija

 

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. spalio 25 d. 14:16
 

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos