Naujienos

Įkalinimo įstaigose nuteistieji laikė Konstitucijos egzaminą

2018-10-04

Spalio 4 d. visoje Lietuvoje vyko Konstitucijos egzamino pirmasis etapas. Teisinių žinių patikrinimo akcijoje nusprendė dalyvauti beveik 200 laisvės atėmimo vietose esančių žmonių.

Panevėžio pataisos namuose į egzaminą susirinko 14 moterų. Jų manymu, tai – graži pilietiškumo pamoka, suteikianti galimybę įsigilinti į vieną svarbiausių mūsų šalies dokumentų.

Šiaulių tardymo izoliatoriuje Konstitucijos egzamine iš viso dalyvavo 29 žmonės: darbuotojai, nuteistieji, suimtieji.

Egzaminą laikiusių suimtųjų (visi jie dalyvavo pirmą kartą) nuomonės dėl klausimų sudėtingumo išsiskyrė, tačiau visi sutiko, kad jiems buvo labai įdomu pasitikrinti žinias. Du ūkio būrio nuteistieji egzamine dalyvavo jau ketvirtą kartą ir teigė, kad šiais metais klausimai buvo sudėtingiausi.

Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje Konstitucijos žinias pasitikrino 31 nuteistasis.

Pirmajame etape dalyviai atsakinėjo į 30 klausimų. Turėjo po keturis atsakymų variantus, iš kurių reikėjo pasirinkti teisingą. Geriausią rezultatą pasiekė – teisingai į 25 iš 30 pirmojo etapo klausimų atsakė – ir į antrąjį etapą pateko keturi nuteistieji: vienas bausmę atliekantis 2-ajame sektoriuje, teisingai atsakęs į 28 klausimus, bei trys nuteistieji bausmę atliekantys 3-iajame sektoriuje – du teisingai atsakę į 27 klausimus ir vienas – į 26 klausimus.

Antrasis Konstitucijos egzamino etapas vyks 2018 m. spalio 18 d. geriausiai pirmajame etape pasirodžiusiems nuteistiesiems. Antrojo etapo užduotis sudarys 19 testo klausimų su siūlomais atsakymų variantais, iš kurių reikės pasirinkti vieną teisingą, ir vienas atviras klausimas – be atsakymų variantų, atsakymą reikės parašyti pačiam dalyviui.

Po antrojo etapo egzamino vertinimo komisija susumuos rezultatus ir išrinks prizininkus.

Egzamino iniciatorius – Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, egzaminą globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė, egzamino partneriai: naujienų portalas DELFI, LRT radijas ir televizija, Mykolo Romerio universitetas, Media Traffic.

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. spalio 5 d. 08:52
 

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos