Naujienos

Projektas #MES SAUGOM JUS! Interviu su bausmių vykdymo sistemos darbuotojais

2019-03-07

Rima Sasnauskienė, Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriaus specialistė, pripažinta metų geriausia bausmių vykdymo sistemos darbuotoja apie įvertinimą, darbą, iniciatyvas ir sau užduodamus klausimus: „Šis įvertinimas mane motyvuoja siekti geresnių rezultatų, dar geriau ir atsakingiau atlikti savo darbą, pateisinti sau keliamus lūkesčius. Dirbdama Lietuvos probacijos tarnyboje dažnai savęs klausiu, kaip galėčiau tobulėti savo profesinėje veikloje? Džiugina tai, kad mano taikomi metodai yra veiksmingi. Laimėjimas padrąsina tęsti savo veiklą ir skatina nesustoti siekiant savo užsibrėžtų tikslų. Kolegų įvertinimas patikino, jog mano veikla yra prasminga“.
R. Sasnauskienė sako, kad viena iš svarbiausių įgyvendintų iniciatyvų, kuria džiaugiasi yra tai, kad Vilniaus regiono teritorijose ir pačiame Vilniuje pavyko suburti ir apmokyti savanorius, padedančius kovoti su priklausomybėmis. „Išklausę kursą, nuteistieji gali burtis i bendraminčių ratą - jie susitinka su mūsų savanoriais, vyksta palaikančių grupių užsiėmimai. Aš siekiu, kad visuose rajonuose veiktų tokios savitarpio pagalbos grupės, kur nuteistieji galėtų toliau dirbti su savimi, norėdami atsisakyti priklausomybės. Rajono teritorijose dirbu tik vieną dieną per mėnesį, todėl savitarpio grupių veikla ir funkcionavimas yra itin svarbus“, - pabrėžia Rima, savanore tapusi dar 2017 m. Lietuvos probacijos tarnyboje, nuo tada padedanti priklausomiems nuo alkoholio nuteistiesiems asmenims atsitiesti ir laikytis blaivybės.
Viena svarbesnių probacijos veiklos krypčių, pašnekovė išskiria bendradarbiavimą su socialiniais partneriais. „Kartu su socialiniais partneriais galime padėti savo klientams, turime bendrų tikslų, tokių kaip mūsų klientų resocializacija į visuomenę, pagalba keistis ir eiti į naują gyvenimą. Mes dirbame efektyviau, nes žinome, kur galime nukreipti asmenis, turinčius vienų ar kitų problemų. Organizacijos, su kuriomis bendradarbiaujame, dirba su mūsų klientais ir teikia pagalbą. Puikus pavyzdys - reabilitacijos centrai, kurie suteikia asmenims reikalingus intensyvius kursus ir priežiūrą. Negaliu nepaminėti Psichikos sveikatos centro ir „Blaivybės akademijos“ – šios organizacijos yra kertinės mūsų partnerės“, - sako darbuotoja.
Kalbėdama apie savybes, kurios svarbios darbe, kolegė pabrėžia, kad probacijos tarnyboje dirbantys žmonės turėtų pasižymėti profesiniu žingeidumu, nuolat mokytis ir tobulėti. Darbo specifika dažnai susijusi su dideliais informacijos srautais, jų kaitą, naujų technologijų įdiegimu ir pritaikymu. Darbuotojams svarbu prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos,  gebėti išklausyti ir suprasti vieniems kitus, mokėti dirbti komandoje bei neturėti išankstinės nuostatos prieš klientą, suteikti jam galimybę keistis, būti pozityviu.
Beje, kolegė mėgsta iššūkius ne tik darbe – laisvalaikiu žiemą ji mėgsta nerti į ledinį vandenį eketėje! Maudynės, po to – pirtis leidžia atsipalaiduoti, dingsta stresas ir nerimas.
Kiekvienam darbuotojui linkinti, kad nepritrūktų motyvacijos dirbti žmonių labui, Rima sako, kad norėtų, jog kuo daugiau žmonių palankiau vertintų probacijos tarnybos darbuotojus, dirbančius su priklausomybėmis. Naujų darbo vietų steigimas kituose regionuose lemtų palankesnį darbuotojų vertinimą, efektyvesnį jų darbą.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. kovo 7 d. 12:44
 

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos