Naujienos

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos pirmajame sektoriuje prasidėjo pavasariniai darbai

2019-04-09

Įžengus į antrąją kalendorinio pavasario pusę ir pasirodžius pirmiesiems pavasario ženklams, Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos pirmajame sektoriuje, vykdant socialinį projektą „Žalioji oazė“, buvo pradėti pavasariniai darbai.

Bundanti gamta ir pirmųjų pavasarinių gėlių žydėjimas įstaigoje bausmę atliekančius nuteistuosius paskatino imtis naujų darbų.

Pirmojo 8-o lokalinio sektoriaus nuteistieji yra pasistatę šiltnamį „Klasika“, kuriame jau pasėti ridikėliai, salotos ir krapai, o vėliau šias daržoves pakeis agurkų ir pomidorų daigai. Šalia šiltnamio įrengtos pakeliamos lysvės, kuriose jau žaliuoja braškių sodinukai, jau sudygę prieskoninės daržovės.

Šio sektoriaus nuteistieji užsiima ne tik daržovių augimu ir aplinkos gražinimu, bet ir gėlių sodinimu. Šiuo metu jau pasėtos vasarinės gėlės vazonėliuose, aplinkai papuošti, be to, čia jau pražydo ir emociniam pavasario efektui gerinti pirmosios tulpės.

 Nuo šio lokalinio sektoriaus neatsilieka ir 9-10 būrių nuteistieji. Jie taip pat turi šiltnamį „Klasika“, kuriame jau pasėtos ankstyvosios daržovės, o lauko lysvėje -  morkos. 

 Šių būrių teritorijoje auga gyvatvorės ir dekoratyviniai krūmai, todėl buvo atliekami genėjimo ir augalų formavimo darbai.  Nuteistieji, kartu su Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos profesijos mokytoja J. Žarnauskiene, sėjo į indelius paprikas, pomidorus, čili pipirus bei įvairias vasarinių gėlių sėklas, kurios papuoš ne vieno būrio teritoriją.

Pirmojo sektoriaus nuteistieji labai rūpinasi savo aplinka, siekia ją susikurti kuo jaukesnę. Įstaigos administracijos darbuotojų dėka, ugdomi socialiniai ir darbiniai nuteistųjų įgūdžiai, skatinant prižiūrėti šiltadaržius bei gėlynus. Labai svarbu, kad jie išmoktų rūpintis, o ypatingai tuo, ką patys sukūrė ir jaustų atsakomybę už pasodintus augalus, o tai bus labai svarbu jiems išėjus į laisvę.

„Žaliosios oazės“ projektas naudingas ne tik nuteistiesiems, bet ir čia dirbantiems pareigūnams bei darbuotojams, kadangi atėję į darbą mato vis gražėjančią jaukesnę darbo aplinką.

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Pirmajame sektoriuje bausmę atlieka 647 nuteistieji.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. balandžio 9 d. 11:28
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos