Naujienos

Įstaigos auklėtinių dalyvavimo dvasinio pobūdžio renginiuose grįžtamasis ryšys

2019-04-12

Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų vykdoma veikla ir tikslai orientuoti ne tik į asmens izoliaciją. Didelis dėmesys skiriamas korekciniam elgesio, santykių, vertybių atstatymui. Šiuo tikslu įstaigoje įgyvendinamos įvairios prevencinės ir intervencinės programos, laisvalaikio bei pozityvaus užimtumo priemonės, nuteistųjų resocializacijos procese kviečiami dalyvauti visuomenėje aktyvūs žmonės ir savanoriai. Džiugina tai, kad iš nuteistųjų sulaukiame vykdomų veiklų ir programų teigiamo grįžtamojo ryšio.

Šiandien dalijamės informacija apie įvykusį nuteistųjų pokalbį su leidinio „Artuma“ atstovais ir jų prisiminimus apie dalyvavimą susitikimuose su popiežiumi Kaune ir Vilniuje. Visas pokalbis su įstaigos auklėtiniais, jų pamąstymai apie šių susitikimų reikšmę ir poveikį pateikiami minėto leidinio 2019 m. kovo mėnesio straipsnyje „Dievas veikia tikrovėje“. Apibendrinant išsakytas nuteistųjų mintis, atkreiptinas dėmesys į kelis mėnesius sesers Faustos Rasos Palaimaitės ir sesers Benediktos vykdytą programą, skirtą įstaigos auklėtinių tikėjimui ir pasitikėjimui stiprinti, jų dvasinių vertybių ugdymui. Šios veiklos tęstinumas – išvyka į susitikimą su popiežiumi Pranciškumi. Ji buvo naudinga jaunuolių elgesio, mąstymo kaitai, ateities planavimui ir prioritetų nustatymui. Leidinio „Artuma“ kalbintas jaunuolis teigė, kad jo tėtis nustebo: „Kas atsitiko? Nenorėjai 10 klasių baigti, o dabar nori egzaminus laikyti? Susiprotėjai?“ Į tėčio klausimus jaunuolis atsakė: „Susitikime su popiežiumi supratau, kad turiu rinktis. Popiežiaus žodžiai man reiškia rinktis gyvenimą. Tai ir renkuosi gyvenimą. Atrodo, kad žodžiai buvo pasakyti asmeniškai man, nors jie pasakyti tūkstantinei miniai. Popiežius man tapo ta kibirkštėle toliau tikėti tuo, ką darau. Po šio susitikimo apsisprendžiau nebedaryti kai kurių dalykų. Pastebėjau, kad ir kiti, su kuriais kartu važiavome, po šios išvykos pasikeitė, tapo kitais žmonėmis.“ („Artuma“ 2019 m. kovas, 10 p.).

Grįžtamasis ryšys iš jaunuolių, jų mėginimas keisti savo mąstymo stereotipus – tai vienas iš kriterijų programos efektyvumui įvertinti. Šiuo metu įstaigoje taip pat vykdomi sielovados užsiėmimai su Resocializacijos skyriaus darbuotoja seserimi Fausta Palaimaite – įstaigos auklėtiniai gali dalyvauti religiniuose renginiuose ar susitarti dėl dvasinio pokalbio rūpimais klausimais, pasimelsti vienumoje ar su bendraminčiais. Ateities planuose daug gražių, prasmingų idėjų ir veiklų, kurios, tikimės, taps svarbia patirtimi jaunuolių gyvenime.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. balandžio 12 d. 09:40
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos