Naujienos

Atvirų durų diena Pusiaukelės namų poskyryje

2018-11-19

Jau antrą kartą Vilniaus pataisos namų Socialinės reabilitacijos skyriaus Pusiaukelės namų poskyris rengia Atvirų durų dieną – pernai ji sutapo su Pusiaukelės namų poskyrio veiklos gimtadieniu, šiemet surengta savaite vėliau – 2018 m. lapkričio 15 d. Į renginį atvyko Pusiaukelės namų poskyrio nuteistųjų artimieji, UAB „Futbolo stadionas“ (įmonė, su kuria bendradarbiauja Pusiaukelės namų poskyris, suteikdama darbo vietų nuteistiesiems) direktorius Justas Vilavičius, Vilniaus mokymo centro direktorius Arvydas Šuksteris, nuteistieji, atlikę laisvės atėmimo bausmę Pusiaukelės namų poskyryje ir išleisti lygtinai iš pataisos įstaigos.

Poskyrio viršininkas Pavelas Srebniukas pasveikino susirinkusiuosius ir pristatė renginio tikslą, paaiškino, kokią svarbią reikšmę turi Pusiaukelės namai nuteistiesiems.

Pusiaukelės namų poskyrio specialistė Gintarė Gerybaitė papasakojo šventės dalyviams apie nuteistųjų gyvenimą Pusiaukelės namuose, jų darbą ir laisvalaikį, kokiose veiklose jie dalyvauja, kokie renginiai organizuojami.

Vilniaus mokymo centro direktorius A. Šuksteris pabrėžė, kad nuteistiesiems, neturintiems pagrindinio ar vidurinio išsilavinimo, Pusiaukelės namuose yra galimybė jį įgyti.

Pirmasis Lietuvoje Pusiaukelės namų nuteistasis ir pirmasis Vilniaus pusiaukelės namų nuteistasis (lygtinai paleisti iš pataisos įstaigos), taip pat neseniai išėjęs į laisvę lygtinai su intensyvia priežiūra nuteistasis pasidalijo mintimis, kaip sekėsi atlikti laisvės atėmimo bausmę Pusiaukelės namuose ir kaip dabar gyvena laisvėje.

Po oficialiosios dalies renginio dalyviai neoficialioje aplinkoje bendravo, vaišinosi arbata, kava, gaiviaisiais gėrimais ir saldumynais, kurių atsinešė ir Pusiaukelės namų poskyrio nuteistieji, ir darbuotojai, ir svečiai.

Šis renginys yra naudingas visiems – nuteistųjų artimieji ir darbdaviai turi galimybę pamatyti, kokiomis sąlygomis atliekama laisvės atėmimo bausmė, ir kuo gyvenama Pusiaukelės namuose, o nuteistiesiems įdomu išgirsti iš lygtinai paleistų iš pataisos įstaigos buvusių pusiaukeliečių, kaip sekasi vykdyti lygtinio paleidimo sąlygas ypač su intensyvia priežiūra, pasidalinti patirtimi, kurios įgijo Pusiaukelės namuose ir laisvėje. Pusiaukelės namų poskyris palaiko ryšius su išėjusiais iš Pusiaukelės namų nuteistaisiais – domisi, kaip jiems sekasi, jie kviečiami į atvirų durų dienas.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. lapkričio 19 d. 12:50
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos