Naujienos

Alytaus pusiaukelės namuose – pagalba norintiems sveikti nuo priklausomybės alkoholiui

2019-04-11

Lietuvoje nuo 2019 m. balandžio mėnesio pradedamos teikti nemokamos priklausomybės konsultavimo paslaugos rizikingai ir žalingai alkoholį vartojantiems asmenims, siekiant padėti kuo daugiau asmenų sveikti nuo priklausomybės alkoholiui.
Alytaus Pusiaukelės namuose lankėsi priklausomybės konsultantė Rasa Gražulienė, teikianti priklausomybės konsultavimo paslaugas Alytaus miesto savivaldybėje. Ji pristatė nuteistiesiems priklausomybės ir ko-priklausomybės sampratas, pagrindinius priklausomybės ligų gydymosi principus, priklausomybės konsultavimo paslaugas.
Priklausomybės konsultavimo paslaugos – tai individualios ir (ar) grupinės konsultacijos, kuriomis siekiama padėti alkoholį vartojantiems asmenims mažinti vartojimą ar visai atsisakyti alkoholio, mažinti alkoholio vartojimo keliamą žalą asmeniui ir visuomenei. Paslaugas taip pat sudaro alkoholį vartojančių asmenų šeimos narių konsultavimas dėl alkoholį vartojančio asmens keliamų problemų sprendimo būdų.
Šių paslaugų teikimą Alytaus miesto savivaldybėje organizuoja Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, sudaręs su priklausomybės konsultantu paslaugų teikimo sutartį. Priklausomybės konsultavimo paslaugos teikiamos savanoriškai, konfidencialiai ir anonimiškai.
Tikimasi, kad priklausomybės konsultanto apsilankymas Alytaus pusiaukelės namuose padės nuteistiesiems pripažinti turimas problemas dėl priklausomybės ligų ir paskatins kreiptis į specialistą pagalbos, kad jų nusikaltimai nepasikartotų.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. balandžio 12 d. 07:27
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos