Naujienos

Susitikimo su kapelionais metu pasidalintas sielovadinės veiklos gerąja patirtimi

2019-10-18

Šių metų spalio 15 dieną, įgyvendinant Kauno arkivyskupijos Caritas programą „Benamių ir nuteistųjų integracija“, Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose įvyko įstaigos vadovybės, įkalinimo įstaigų kapelionų ir savanorių susitikimas. Kauno arkivyskupijos Caritas programų koordinatorės organizuotas susitikimas buvo skirtas gerosios patirties sklaidai. Susirinkusieji kalbėjo apie sielovadinio darbo ypatumus, iniciatyvas ir sielovados svarbą.
Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų Resocializacijos skyriaus specialistė, sesuo Fausta Palaimaitė pristatė įstaigoje vykdomas sielovadines veiklas ir, vadovaujantis krikščioniškomis vertybėmis teikiamą pagalbą, nukreipiančią pasirinkti šioje įstaigoje bausmę atliekančiam jaunimui teisingą gyvenimo kelią. Sesuo Fausta Palaimaitė minėjo, kad jaunam žmogui, atliekančiam bausmę įstaigoje, santykį su Dievu, dvasines žmogaus vertybes atrasti ir pagilinti tikėjimą padeda veiklų įvairovė: šv. Mišių aukojimas, bendravimas, malda, religinis švietimas, rengimas sakramentams, diskusijos rūpimais klausimais, susitikimai su žymiais visuomenės veikėjais, stovyklos, supažindinimas su kultūra, teatru ar išvykos į ekskursijas.
Pasidžiaugta, kad Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose neseniai pašventinta atnaujinta koplyčia, kurios durys tikintiesiems ir ieškantiems santykio su Dievu atvertos geros valios žmonių paramos dėka.
Susitikimo pabaigoje buvo kalbėta apie lūkesčius, ateities iniciatyvas. Dalyviai sutiko, kad sielovadinė veikla reikalauja daug pastangų ir uolumo, todėl dėkota visiems, savo kasdiene veikla prisidedantiems prie svarbaus ir reikšmingo darbo. Išsakytos mintys artimiausiu metu organizuoti bendrą susitikimą sielovados klausimais su Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos atstovais, vyskupais bei kapelionais, dirbančiais įkalinimo įstaigose. 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. spalio 18 d. 11:38
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos