Naujienos

Sėkmingas socialinių įgūdžių lavinimo programos įgyvendinimas

Kalėjimų departamentas prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ šiemet sudarė paslaugų nuteistiesiems teikimo sutartį. Vadovaujantis šia sutartimi, Alytaus pataisos namuose sėkmingai įgyvendinama Socialinių įgūdžių lavinimo programa. Rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ Nuteistųjų konsultavimo centro darbuotojai teikė kompleksinę pagalbą Alytaus pataisos namuose bausmę atliekantiems asmenims. Buvo vedamos individualios socialinės konsultacijos, kurių metu kartu su nuteistuoju buvo analizuota jo probleminė situacija, ieškota sprendimo būdų.

Nuteistiesiems buvo teiktos praktinės konsultacijos bei informacija apie socialinės pagalbos galimybes laisvėje, skaitytos paskaitos apie antstolių veiksmus, priklausomybės ligas bei konfliktinių situacijų ir streso valdymo būdus.

Tęsiant programos veiklą, du Alytaus pataisos namų nuteistieji, kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos arba be palydos už pataisos įstaigos teritorijos ribų, lydimi dviejų darbuotojų 2019 m. spalio 10 d.vyko į Vilnių. Jie dalyvavo Socialinių įgūdžių lavinimo programos išvažiuojamame užsiėmime. Nuteistųjų konsultavimo centro darbuotojai praktiškai supažindino nuteistuosius su Vilniaus mieste esančiomis valstybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, kurios teikia profesinės ir socialinės integracijos paslaugas. Buvo aplankyti Vilniaus nakvynės namai, Socialinės pagalbos centras, Užimtumo tarnyba, buvo informuoti, kokių dokumentų reikia kreipiantis į atitinkamas tarnybas.

Taip pat klausėsi paskaitų bei galėjo tiesiogiai užduoti rūpimus klausimus. Nuteistieji džiaugėsi sudaryta galimybe pradėti spręsti jiems aktualias įsidarbinimo, būsto, finansų tvarkymo problemas jau dabar, atliekant laisvės atėmimo bausmę. Toks pasiruošimas išėjimui į laisvę, jų manymu, reikalingas visiems ilgas bausmes atliekantiems asmenims, ypač tiems, kurie neturi kur gyventi, turi daug įsiskolinimų, neturi artimųjų.

Tiesioginė pažintis su įvairiomis tarnybomis, jų teikiamomis paslaugomis, galimybėmis jas gauti gali ženkliai prisidėti prie lengvesnės nuteistųjų adaptacijos išėjus į laisvę. Pataisos namai dėkoja Nuteistųjų konsultavimo centro darbuotojams už dėmesį, laiką ir atsidavimą, teikiant pagalbą nuteistiesiems.

Informacija atnaujinta 2019 m. spalio 14 d. 16:36

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos