Naujienos

Pusiaukelės namų nuteistųjų edukacinės veiklos

2019 m. spalio 11 d. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Pusiaukelės namų nuteistieji su specialistu lankėsi Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune veikiančioje parodoje „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių (1918–1940 m.)“.
Nuteistieji susipažino su reikšmingiausiais Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiais. Muziejaus istorikai labai kruopščiai atrinko ir aprašė visus svarbiausius to laikotarpio momentus, siekdami kuo įvairiapusiškiau atskleisti politinį, ekonominį, socialinį ir kultūrinį Pirmosios Lietuvos Respublikos gyvenimą. Per ketverius projekto metus visuomenė aktyviai balsavo ir išrinko 100 reikšmingiausių Lietuvos įvykių, jų nuomone, kurie viena ar kita reikšme paveikė Lietuvos istoriją ir žmones. Organizatoriai tikisi, kad ši paroda padės visapusiškai pažinti Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpį, paskatins geriau suprasti įvairius to meto procesus ir suteiks tvirtą pagrindą didžiuotis savo valstybe. 
Po apsilankymo Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos Pusiaukelės namų nuteistieji susitiko su Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus specialiste-mediatore Viktorija Stančikaite-Grėbliauskiene ir vyriausiuoju specialistu Mantvydu Mažeika. Kauno probacijos skyriaus darbuotojai supažindino nuteistuosius su probacijos tarnybos veikla, tikslais, informavo apie pagrindines lygtinio paleidimo laikotarpiu taikomas sąlygas, apibendrino galimas resocializacijos formas lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigų metu. Nuteistiesiems buvo pademonstruota elektorinio stebėjimo įranga, jie apžiūrėjo elektroninę apykoję ir jos įkrovimo įtaisą, domėjosi elektroninio stebėjimo priemonių taikymu.
Siekiant stiprinti probacijos tarnybų įsitraukimą į resocializacijos priemones laisvės atėmimo vietose ir padėti asmenims tinkamai pasirengti išėjimui į laisvę bei sėkmingai integruotis į visuomenę, susitarta dėl tolimesnio Lietuvos probacijos tarnybos Kauno skyriaus ir Pusiaukelės namų bendradarbiavimo.
Šiuo metu Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Pusiaukelės namuose bausmę atlieka 20 nuteistųjų.

Informacija atnaujinta 2019 m. spalio 15 d. 18:05

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos