Naujienos

Pravieniškių pataisos namuose atvirojoje kolonijoje – klasikinės muzikos projektas

Klasikinės muzikos kūriniai, atliekami profesionalių muzikantų ir pokalbiai apie muziką bei gyvenimo pasirinkimus – tokį muzikinį-edukacinį projektą Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje rengia  Kanadoje įsteigtas fondas „Looking At The Stars“ ir Kalėjimų departamentas.
Fondo įkūrėjo, mecenato ir didelio klasikinės muzikos gerbėjo Dmitri Kanovich nuomone, klasikinės muzikos rečitaliai, kuriuos atlieka pasaulinio lygio menininkai, yra dovana tiems, kurie mažiausiai tikisi ją gauti ir neturi galimybės patirti gyvai atliekamos klasikinės muzikos poveikio. Fondas „Looking At The Stars“,  kurio tikslas per muzikinę terapiją pristatyti klasikinę muziką įkalinimo įstaigose, Kanadoje sulaukė didelio susidomėjimo ir apčiuopiamų rezultatų. Šią patirtimi norisi pasidalinti ir Lietuvoje.
„Žmonėms, kuriuos didžioji visuomenės dalis mieliau visai užmirštų, norisi dovanoti viltį dėl ateities. Juk jie išeis į laisvę ir gyvens šalia mūsų, o žinodami, kad kažkam buvo svarbūs sunkiu metu, jie gali pradėti elgtis kitaip - apie tai galvojau parinkdamas nuteistiesiems kūrinius“, - sako pianistas, kultūros veikėjas, kultūrinių ir edukacinių projektų iniciatorius Darius Mažintas,  koncertuosiantis pataisos namuose.
Kalėjimų departamento vadovybės nuomone, kultūra, menas gali paskatinti nuteistiesiems padėti geriau suvokti save. Meninės ir kultūrinės veiklos laisvės atėmimo vietose yra svarbi nuteistųjų resocializacijos,  pozityvaus laisvalaikio dalis. „Muzika veikia emocijas, keičia požiūrį į aplinką, skatina asmenybės pokyčius, todėl tikimės, kad šis startuojantis muzikinis projektas suteiks daugiau pozityvo ir teigiamų emocijų, laikinai laisvės suvaržymus patiriantiems asmenims“, - sako Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.
Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje klasikinė muzika skambės spalio 22 – ąją, 15.30 val.

Informacija atnaujinta 2019 m. spalio 21 d. 10:08

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos