- Pradžia
- Aktualijos
- Struktūra ir kontaktai
- Teisinė informacija
- Veiklos sritys
- Korupcijos prevencija
- Administracinė informacija
- Paslaugos
- Nuorodos
- Konkursai ir atrankos
- Klausimai
- Leidiniai
- Projektai
- Resocializacija ir reintegracija į visuomenę
- Asmens duomenų apsauga
- Pranešėjų apsauga
- Bendradarbiavimas
- Informacija apie mobilizaciją
- Informacija apie įvykius
- Svetainės žemėlapis
Kontaktai
L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius
Tel. (8 5) 271 9003
El.p. kaldep@kaldep.lt
Kontaktai žiniasklaidai:
Irmina Frolova-Milašienė
tel. +370 602 06 310
el. p. irmina.frolova-milasiene@kaldep.lt
el. p. kd.spauda@kaldep.lt
Budėtojų kontaktai:
tel. (8 5) 271 9051
Naujienos
Oficialiai uždarytas 115 metų Vilniaus centre veikęs Lukiškių kalėjimas

Istorinis įvykis – 1904 metais baigtas statyti ir nuo tada savo paskirties nekeitęs Lukiškių tardymo izoliatorius – kalėjimas šiandien oficialiai uždaromas. Tai buvo seniausia ir didžiausia įkalinimo įstaiga Lietuvoje.
„Kad Lukiškių kalėjimui čia ne vieta – manyta jau senokai. Valstybės pažinimo centre minimas faktas, kad tokių diskusijų būta dar praėjusio amžiaus septintame dešimtmetyje“, – oficialiame uždarymo renginyje sakė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. – Šimtmetį veikusi įkalinimo įstaiga buvo tarsi užsilikęs Lietuvą užvaldžiusios šalies galios simbolis. Jis iškilo tuo laiku, kai iš mūsų valstybės buvo likusios tik atskiros gubernijos carinės Rusijos sudėtyje. Sovietmečiu už šių sienų greta pavojingų nusikaltėlių buvo kalinami politiniai kaliniai, pasipriešinimo ir rezistencijos kovų dalyviai kovotojai, disidentai. Tačiau iškelti tokią įstaigą yra sudėtingas ir politinės valios reikalaujantis procesas, džiaugiuosi, kad šį procesą su Vyriausybės ir Seimo parama užbaigėme sėkmingai“.
Renginio svečius sveikinusi Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė pabrėžė Lietuvos pataisų sistemoje vykstančias teigiamas permainas. Pasak Seimo narės, tai liudija ir Lukiškių kalėjimo uždarymas.
Renginyje taip pat kalbėjo Kalėjimų departameno vadovas Virginijus Kulikauskas, Seimo narys, istorikas, Arvydas Anušauskas, Vilniaus pataisos namų direktorius Vitoras Davidenko. V. Davidenko, vadovavęs Lukiškių kalėjimui, teisingumo ministrui taip pat perdavė simbolinį raktą nuo kalėjimo vartų.
Nuteistųjų, kalintų Lukiškių kalėjime iškeldinimo procesas prasidėjo dar praėjusių metų viduryje. Nuo šių metų pradžios iš čia į kitas įkalinimo įstaigas perkelta apie 600 kalinių. Uždarymo renginio metu už sklandų iškeldinimo procesą ministras dėkojo Lukiškių kalėjimo vadovui ir pareigūnams, kitų pataisos įstaigų, vadovams ir pareigūnams, taip pat Viešojo saugumo tarnybai.
„Labai džiaugiuosi, kad šio proceso metu galėjome dar kartą įsitikinti mūsų pareigūnų profesionalumu ir pareigingumu“, – sakė E. Jankevičius.
Liepos 9 d., buvusio kalėjimo patalpose Teisingumo ministerija kartu su Vilniaus savivaldybe ir Ekonomikos ir Inovacijų ministerija organizuos diskusiją, skirta pasidalinti idėjomis, kokia galėtų būti šio pastatų komplekso ateitis. Viešoje diskusijoje savo vizijomis dalinsis valstybės, savivaldybės, verslo ir kūrybinių industrijų atstovai.
2 ha. ploto Lukiškių kalėjimo teritorija talpina 6 statinius – kalėjimo pastatą, kalėjimo-ligoninės pastatą, gamybinį ir administracinį pastatus, Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvę, kontrolinį perėjimo postą, teritoriją juosia tvora. Visas kompleksas – valstybės saugomas istorinis, architektūrinis, dailės paveldas.
Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos informacija
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |