Naujienos

Bus tęsiamas projektas, skirtas stiprinti Panevėžio pataisos namų nuteistųjų sveikatą

Sulaukus itin didelio nuteistųjų susidomėjimo, besibaigiančias sveikatingumo projekto „Visapusiškas sveikatos stiprinimas Panevėžio pataisos namų nuteistosioms“ veiklas numatoma tęsti. Gegužį startavusios net penkios skirtingos, sveiką gyvenimo būdą propaguojančios veiklos: paskaitos sveikatinimo temomis, trys skirtingos sporto gryname lauke programos, vasaros užsiėmimų dirbtuvės bei išvykos mieste, įtraukė daugiau nei trečdalį Panevėžio pataisos namuose bausmę atliekančių moterų. Nuteistosios buvo pakviestos į fizinių (mankštų su priemonėmis) užsiėmimų ciklą „Judėjimas – sveikatos pagrindas“. Šios programos veiklose dalyvavo net 78 moterys.
Dėl gausaus dalyvių skaičiaus, mankštas numatoma tęsti įstaigos patalpose iki lapkričio pabaigos. Trisdešimt moterų, dalyvavusių jogos užsiėmimuose, ir toliau praktikuoja savarankiškai bei džiaugiasi pozityvia, fizinę bei psichinę būseną gerinančia sportine veikla.
Bene populiariausi moterų tarpe buvo šiaurietiško ėjimo su lazdomis užsiėmimai už įstaigos ribų bei kiti sporto renginiai vykę mieste. Į penkiasdešimt renginių mieste dalyvauti vyko 43 nuteistosios, kurioms suteikta teisė vykti be sargybos arba be palydos už pataisos įstaigos teritorijos ribų.
Į sporto renginius mieste moterys planuoja vykti tiek spalį, tiek lapkritį, o nauja priemonė „Fiziniai užsiėmimai mamoms su vaikais“ siūlo nuteistosioms, auginančioms vaikus Vaikų (kūdikių) skyriuje bei Motinos ir vaiko name, ne tik fizinius užsiėmimus dalyvaujant mažyliams, bet ir paskaitas apie vaikų raidą. Planuojama tęsti ir teorines paskaitas, kuriomis domisi 48 nuteistosios. Kūrybiškoms moterims taip pat sudarytos sąlygos tęsti širdžiai mielas veiklas – pasiūlyta dalyvauti rankdarbių konkurse „Raudonuoju kaspinu padabinta aprangos detalė“, skirtame Pasaulinei AIDS dienai paminėti.
„Esu maloniai nustebinta moterų norų bei iniciatyva dalyvauti Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro parengtose sveikatingumo priemonėse. Įpusėjus vasarai, veiklas įgyvendinantys biuro specialistai teigė pajutę pokytį nuteistųjų tarpe: moterys tapo atviresnės, iniciatyvesnės, įsitraukė į komandinius užsiėmimus, darbą grupėse, sustiprėjo fiziškai. Didelis pasikeitimas matyti ir dalyvavusiųjų renginiuose mieste – užsiėmimai stipriai pakėlė moterų savivertę, pagerino pasitikėjimą savimi“, – kalbėjo įstaigoje ne vienerius metus sveiką gyvenimo būdą propaguojanti Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos specialistė Jūratė Valentinavičienė.
Įgyvendinant projektą siekiama sudaryti sąlygas įkalintoms moterims išmokti valdyti emocijas, atsipalaiduoti, atstatyti savivertę ir stiprinti jų psichinę ir fizinę sveikatą.
Pataisos namai džiaugiasi besitęsiančiu bendradarbiavimu su Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru ir jo organizuojamomis veiklomis, kurios suteikia galimybę geriau save pažinti, išreikšti emocijas bei norą keistis.

Informacija atnaujinta 2019 m. spalio 14 d. 14:49

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos