Naujienos

Alytaus Pusiaukelės namų nuteistųjų išvyka į Dzūkijos nacionalinį parką

Šilti ir gražūs šių metų rudeniški orai lydėjo spalio 17 d. Alytaus Pusiaukelės namų darbuotojus ir nuteistuosius pažintinėje-edukacinėje išvykoje į Dzūkijos nacionalinį parką.
Išvykos metu aplankėme nuostabią Liškiavos barokinio stiliaus Švč. Trejybės bažnyčią, susipažinome su jos atsiradimo ir atkūrimo istorija. Visus sužavėjo nuo bažnyčios kalno atsivėrę rudeninio miško ir Nemuno vaizdai.
Kelionę tęsėme miškingomis ir vaizdingomis parko vietovėmis iki Merkinės piramidės. Piramidė Česukų kaime, Merkinės seniūnijoje buvo įkurta 2002 metais, o 2009-ųjų rudenį geodezinis kupolas apgaubė trišonę piramidę. Iš visos Lietuvos čia atvažiuoja žmonės, ieškodami dvasinės ramybės ir energijos. Pameditavę, susikaupę ir pasisėmę rimties nuvykome į A. Česnulio medinių skulptūrų parką Naujasodės kaime, netoli Druskininkų. Stebino įspūdingos, tarsi atgyjančios figūros, pradedantys skambėti varpai, riaumoti drakonai, netikėtai užgrojanti muzika. Mediniai šokėjai pradėdavo suktis pagal smagią liaudišką polką. Pasigrožėję puikiais skulptoriaus darbais, pasukome namų link.
Išvyka praturtino žinias apie Dzūkijos krašto istorinį paveldą, supažindino su vietos menininkais ir kūrėjais.
Tokios išvykos rengiamos siekiant gerinti nuteistųjų adaptaciją ir integraciją į visuomenę, skatinant domėjimąsi garsių bei dvasingų žmonių gyvenimais, supažindinant su istoriniu ir kultūriniu paveldu.

Informacija atnaujinta 2019 m. spalio 21 d. 11:45

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos