Naujienos

Išaiškinta platintojų grupuotė – narkotinėmis medžiagomis įsodrindavo popierių ir drabužius

2022-01-24

Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokurorais, baigė du ikiteisminius tyrimus dėl 20 nusikalstamų veikų, kuriose dalyvavo 7 asmenys, įtariami organizavę ir platinę narkotines medžiagas Marijampolės pataisos namuose. Įtariamieji – ir bausmę atliekantys pataisos namuose, ir asmenys veikę laisvėje.

Jiems pareikšti įtarimai pagal LR Baudžiamojo kodekso 260 str. 1, 2 d. dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.

Grupuotės nariai narkotinėmis medžiagomis įsodrindavo popieriaus lapus, kurie kaip laiškai būdavo siunčiami į Marijampolės pataisos namus platinimui ten bausmę atliekantiems nuteistiesiems. Papuolę į pataisos namus popieriaus lapai būdavo sukarpomi gabalėliais ir rūkomi įdėjus juos į cigaretes. Nuteistiesiems įsodrinti lapai būdavo siunčiami kaip artimųjų laiškai arba netgi psichotropinėmis medžiagomis įsodrinti drabužiai.

Narkotinių medžiagų platinimą organizavo Marijampolės pataisos namuose bausmę atliekantys nuteistieji.  Iš viso ikiteisminių tyrimų metu buvo išimta narkotinių, psichotropinių medžiagų, kurių kaina įkalinimo įstaigose gali siekti apie 30 tūkstančių eurų.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. sausio 24 d. 11:25