- Pradžia
- Aktualijos
- Struktūra ir kontaktai
- Teisinė informacija
- Veiklos sritys
- Korupcijos prevencija
- Administracinė informacija
- Paslaugos
- Nuorodos
- Konkursai ir atrankos
- Informacija pretendentams mokytis
- Informacija kursantams
- Klausimai
- Leidiniai
- Projektai
- Resocializacija ir reintegracija į visuomenę
- Asmens duomenų apsauga
- Pranešėjų apsauga
- Bendradarbiavimas
- Informacija apie mobilizaciją
- Informacija nuteistiesiems, kuriems paskirta arešto bausmė
- Informacija apie įvykius
- Informacija apie VIMA bankrotą
- Svetainės žemėlapis
Kontaktai
L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius
Tel. (8 5) 271 9003
El.p. info@kalejimai.lt
Kontaktai žiniasklaidai:
Virginija Vervečkaitė
tel. +370 602 06 310
el. p. spauda@kalejimai.lt
Budėtojų kontaktai:
tel. (8 5) 271 9051
Naujienos
Minint Europos nusikaltimų aukų dieną, Teisingumo ministerija pristato informacinį leidinį

Šiandien, minint Europos nusikaltimų aukų dieną, Teisingumo ministerija visuomenei pristato elektroninį informacinį leidinį, skirtą nukentėjusiesiems nuo nusikaltimų. Ši iniciatyva kilo priėmus naujos redakcijos Pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims įstatymą, kuriuo iš esmės pakeista ir nusikaltimų aukų apsaugos pagalbos sistema.
Pasak teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos, statistika atskleidžia, kad Lietuvoje nukentėję nuo nusikaltimų žmonės vis dar nedrąsiai kreipiasi pagalbos, pernai į pagalbos centrus kreipėsi tik apie 900 žmonių, nors pastaraisiais metais mūsų šalyje kasmet daugiau nei 30 tūkstančių žmonių nukenčia nuo nusikaltimų, todėl turime ne tik geriau apsaugoti nusikaltimų aukų teises, bet ir kuo plačiau šviesti visuomenę, kad žmonės žinotų kokia teisinė, emocinė, finansinė ar kitokia pagalba jiems priklauso.
Teisingumo ministerijos parengtame elektroniniame informaciniame leidinyje „Ką turi žinoti nukentėjęs asmuo?“ galima rasti informaciją, kur nukentėjus nuo nusikaltimo reiktų kreiptis skubios pagalbos, kokios yra nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų teisės, kaip galima pateikti skundą. Taip pat leidinyje aprašytos išlaidų, susijusių su patirta žala, kompensavimo sąlygos, advokato teisinės pagalbos suteikimo galimybės, pagalbos tarnybų teikiamos paslaugos, pateikti jų kontaktai bei kita aktuali informacija.
Elektroninį informacinį leidinį galima rasti šioje nuorodoje: https://bit.ly/36ATwnr.
Leidinio versiją, pritaikytą neįgaliesiems, galima rasti šioje nuorodoje: https://bit.ly/34ZdJm7.
Informacija taip pat artimiausiu laiku bus išversta į gestų kalbą bei atspausdinta Bailio raštu, kad kuo daugiau neįgalių žmonių ji pasiektų.
Siekiant, kad leidinys būtų prieinamas ir tautinių mažumų atstovams, jis netrukus bus išverstas į anglų, rusų ir lenkų kalbas. Taip pat jis pasieks teisingumo srityje veikiančias institucijas, nevyriausybines organizacijas bei kitus socialinius partnerius.
Informatikos ir ryšių departamento duomenimis, per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje kasmet vidutiniškai apie 40 tūkstančių žmonių tapo nusikaltimų aukomis. 2021 m. Lietuvoje registruotos 42 525 nusikalstamos veikos.
Europoje kas septintas žmogus nukenčia nuo nusikalstamos veiklos.
(Teisingumo ministerijos informacija)